O PRACOWNI   Projekty   Oferta   Kontakt   BLOG   Współpraca   


4 DESIGN DAYS CZYLI ŚWIĘTO DESIGNU
13.03.2017, 21:30
W lutym w Katowicach na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego miała miejsce druga już z kolei edycja targów dla miłośników architektury, designu oraz wzornictwa, które podczas 4 dni zaprezentowały miłośnikom tego rodzaju sztuki wszystko to, co świat architektury i projektowania ma najlepszego do zaoferowania. Warto wspomnieć, że zarówno formuła targów, jak i jakość i treść przekazywanych informacji miały przyciągnąć uwagę nie tylko przedsiębiorców czy inwestorów, lecz także zwykłego Kowalskiego, który idąc z prądem kanałów tematycznych i programów z dziedziny aranżacji wnętrz, przybył by bezpośrednio doświadczać tego, co dotychczas widział tylko na szklanym ekranie i być może wnieść do swojego domowego wnętrza powiew wizjonerskiej idei wyniesionej z 4DesignDays!I słusznie, bo warto było przyjechać! Zwykłych zjadaczy chleba już na samym początku ucieszył zapewne fakt, że gośćmi podczas sobotnich Dni Wolnych (czyli dla wszystkich!) byli m.in. Natalia Nguyen, Tomasz Pągowski i Piotr Polk czyli rosnące w siłę ikony polskiego nurtu samodzielnego urządzania wnętrz - "szelągowizmu", znani chyba już wszystkim m.in. z programów telewizyjnych.

Dla masowego odbiorcy 4DesignDays miały do zaoferowania naprawdę wiele. Dwa dni kluczenia wśród 170 stoisk (a zgubić się było naprawdę łatwo) poranek filmowy, spotkania autorskie, konsultacje z projektantami wnętrz, przegląd trendów, maraton architektury oraz inne tematyczne prelekcje, na których zawsze gościli znamienitości ze świata architektury, designu i sztuki m.in. Marek Zieliński czy Bartek Barczyk. Nazwiska polskie przeplatały się ze sławami międzynarodowymi, co jeszcze bardziej utwierdzało nas w przekonaniu, że wydarzenie to dorównuje klasą i organizacją imprezie na światowym poziomie.
Wystawcy przygotowali dla zwiedzających wszystko, co mieli najlepszego. Zastaliśmy atmosferę zdrowej rywalizacji o uwagę klienta - firmy wręcz prześcigały się w prezentowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i użytkowych, oryginalnych wzorów, materiałów eko czy dekoracji 3D. Nam osobiście ogromnie spodobały się wirtualne okulary, którymi firma STEGU promuje swoje produkty - płytki z betonu czy drewna. Ściągamy aplikację na telefon, wkładamy urządzenie do okularów i zwiedzamy pomieszczenia udekorowane wspomnianymi wyrobami z możliwością zmiany wystroju ścian - wystarczy dłużej zatrzymać wzrok na danej powierzchni, którą chcemy zmienić.

     

Mnóstwo nowinek, które zachęcały, aby dotknąć, spróbować samemu uruchomić, otworzyć lub zamknąć, przystanąć na dłużej, rozsiąść się czy posłuchać - np. muzyki we wnętrzu kapsuły wykonanej z konglomeratu i filcu firmy Noti, która spełnia funkcję strefy wyciszenia i relaksu w biurze, ale także enklawy maksymalnego skupienia, gdy potrzebujemy pobyć na chwilę sami w środowisku ku temu niesprzyjającemu. Zauważalną tendencją na tegorocznych targach był design blisko natury, tzw. biofilic design, który przejawiał się nie tylko wykorzystaniem materiałów naturalnych jak kamień i drewno, ale także stosowaniu form organicznych, naturalnych kształtów i struktur, a także roślinności, jak mech na ścianach.

Do Katowic warto wybrać się nie tylko na 4 Design Days, ale również by zobaczyć to ciekawe miasto, które w okresie ostatnich 10 lat uległo olbrzymiej przemianie - młoda polska architektura- tylko tutaj i nie dziwi fakt, dlaczego targi designu są organizowane właśnie w tym miejscu. Z niecierpliwością będziemy czekać na przyszły rok i ciekawość zżera, co przyniesie nowego w designie, architekturze i wzornictwie!


[ << wróć ]

^ Przewiń na górę strony ^