O PRACOWNI   Projekty   Oferta   Kontakt   BLOG   Współpraca   


HOFFICE JAKO ALTERNATYWA DLA HOME OFFICE I COWORKINGU
05.04.2017, 11:46

fot.pixabay

Całkiem nowy trend, który powstał prawdopodobnie w Szwecji, a pisząc o tym mam świadomość, że nowe kierunki mogą tworzyć się równolegle, gdy jeszcze nikt o tym nie wie, bardzo ekologiczny i pierwotny w swoich założeniach - wraca bowiem do korzeni zrzeszania się ludzi, grup, pracowników, studentów itd. Kiedyś, gdy nie powstawały jeszcze biurowce, ludzie przychodzili "do siebie", by popracować i porozmawiać nad nowymi pomysłami; czy było się przedsiębiorcą, handlowcem, a może strategiem wojennym.

Hoffice narodziło się jako odpowiedź na zaspokojenie tych pierwotnych potrzeb człowieka - do zrzeszania się, wymiany myśli i światopoglądu, ale również udoskonalona wersja dzisiejszego home office, czyli pracy zdalnej z domu, gdzie człowiek korzysta z komfortu poruszania się i użytkowania przestrzeni domowej, gdzie nie ma sztywnych norm, reguł, nic nie jest narzucone; czas na pracę, przerwy na odpoczynek i jedzenie, strój, zachowanie, miejsce. Jest odpowiedzią na rosnący w siłę trend do przenoszenia stylu przestrzeni domowych do biur, pracy w zgodzie z naturą i biorytmem człowieka.

Hoffice jest inicjatywą, która zrzesza ludzi samozatrudnionych, posiadających doświadczenie zawodowe w różnych dziedzinach (zupełnie inaczej niż w tradycyjnym biurze, gdzie każdy przypisany jest do odpowiedniego działu) dając im możliwość wspólnej pracy, wymiany myśli, poglądów, wzajemnego motywowania się i wspierania. Główna idea tego pomysłu kładzie nacisk na współdziałanie, wspólną pracę, co ma wymiar bardziej globalny - umacnia stosunki międzyludzkie i buduje komórki socjalne.

Co odróżnia hoffice od coworkingu? Przede wszystkim przestrzeń, która jest bardziej przyjazna i komfortowa - ludzie spotykają się w domu, gdzie specyfika umeblowania tworzy przytulny klimat. Brak jest też opłat - przecież wszystko jest za darmo. Gdy czujesz się samotny siedząc godzinami przed swoim laptopem w home office, nie musisz już iść do kawiarni, by pobyć z innymi ludźmi i żeby uniknąć nieprzychylnego spojrzenia kelnera, nie musisz zamawiać kolejnej kawy - wystarczy, że zaprosisz do siebie do domu innych współtowarzyszy pracy zdalnej albo sam zechcesz skorzystać z możliwości, jakie daje hoffice. Trzeba jednak dysponować odpowiednimi warunkami, aby taka idea mogła się powieść oraz co ważne, należy też dysponować pewną dozą otwartości; zapraszasz wszak do swojego domu zupełnie obcych ludzi, co jednak może skutkować pokaźną dozą inspiracji...!


[ << wróć ]

^ Przewiń na górę strony ^