O PRACOWNI   Projekty   Oferta   Kontakt   BLOG   Współpraca   


Festwal Wnętrz w Krakowie
04.07.2017, 13:24


(źródło: internet)

Festiwal Wnętrz, czyli targi aranżacji i wyposażenia wnętrz, jest to impreza cykliczna odbywającą się w Krakowie już 11 raz. Główną ideą przyświecają tym spotkaniom jest potrzeba łączenia kilku światów z dziedziny designu lub zainteresowanych tym tematem, które współistnieją ze sobą nieodłącznie, gdyż są sobie nawzajem potrzebne; architektów i projektantów sztuki użytkowej, producentów oraz osób aktualnie poszukujących rozwiązań dekoracyjnych, planujących zmienić wyposażenie i aranżację swojego miejsca pracy czy zamieszkania.

Entuzjaści tego typu imprez pewnie będą podchodzić nieco sceptycznie do krakowskich targów, gdyż jest to impreza bardziej kameralna i mniej ogólnopolska niż inne targi "wnętrzarskie", ale w swojej mniejszej skali Kraków ma do zaoferowania sporo, bo są i warsztaty, są spotkania  i konsultacje z projektantami, są konkursy dla odwiedzających, a przede wszystkim stoiska firm znanych (z okolic małopolski), ale co myślę najmocniej może przyciągnąć uwagę i zainspirować gości - także tych mniejszych wystawców oraz początkujących projektantów. Jest to okazja do zapoznania się z ciekawą ofertą, z którą młodzi twórcy dopiero wchodzą na rynek, a niejednokrotnie pomysły są na tyle świeże i niespotykane, że warto je wziąć pod uwagę i zaskoczyć własnego inwestora.

Mnie zachwyciła firma BEE DESIGN, która zaprezentowała lampy na sznurze, produkowane z jednego kawałka drewna, ale także korkowe ściany CORK WALL, czyli panele ścienne wykonane z korka, które mogą ocieplić klimat w mieszkaniu np. w sypialni czy w salonie, ale mogą pełnić również funkcję doniczek na rośliny pokojowe przy odpowiednim uformowaniu.

Świetną ofertą może się również pochwalić ECOPLASMO - producent umywalek z drewna egzotycznego, które przyciągają uwagę swoją oryginalną formą, wyjątkową strukturą drzewa oraz wrażeniem, że posiadanie tak efektownego elementu wyposażenia od razu nadaje pomieszczeniu sporą dozę luksusu.

Na uwagę zasługuje również firma REXTORN z Wrocławia, której dziedziną jest metaloplastyka, a dokładniej najtrudniejsza jej odmiana - repuserstwo. Specjalizuje się ona w ręcznym wykonywaniu ozdobnych detali architektonicznych z miedzi i cynku. Dynamiczne stoisko Rextorna przyciągało zwiedzających ukazaniem pracy na żywo; chłopaki nieźle walili w blachę, a efekty ich pracy są naprawdę oszałamiające. Trochę mroczne, baśniowe i jakby z innej epoki. Trzeba zobaczyć!

(źródło: ArtaDom - materiały własne)[ << wróć ]

^ Przewiń na górę strony ^