O PRACOWNI   Projekty   Oferta   Kontakt   BLOG   Współpraca   


KALDEWEI - WANNA MARZEŃ
15.01.2018, 13:03
Pod koniec zeszłego roku nasza firma miała przyjemność uczestniczyć w szkoleniu w fabryce wanien emaliowanych Kaldewei w Ahlen w Niemczech.
Można by pomyśleć, że produkt jak produkt, wiadomo, że w wraz z ceną jakość idzie w górę (przynajmniej trzeba tak założyć), a wanny Kaldeweia do najtańszych nie należą, więc będziemy mieli do czynienia z wyższą półką jakościową. Poza tym wanny emaliowane kojarzą się przede wszystkim z produktem powojennym, a przynajmniej takim, który był na topie paredziesiąt lat temu, bo teraz to modny jest akryl - lekki, ciepły i ..tani.
Wyjeżdżając z Aahlen każdy z nas chciał mieć w swojej łazience jeden z produktów Kaldewei..Dlaczego? Odpowiedź poniżej.

Kaldewei, to niemiecka firma rodzinna, która produkuje wanny już od 1932 roku i cieszy się popularnościa, za którą stoi przede wszystkim jakość. Przez wszystkie te lata firma była zarządzana przez rodzinę Kaldewei i tak jest do dzisiaj - wiadomo, że najlepiej potrafimy dbać o swoje, więc i w tej firmie się to sprawdziło, co widać po produktach, ale i w samym zakładzie - jednym z najnowocześniejszych w Europie, gdzie większą część pracy wykonują roboty, a ludzie spełniają tylko funkcję kontrolująco-nadzorującą. Obok zakładu stoi piękne Centrum Kompetencyjno-Szkoleniowe, w którym organizowane są szkolenia dla firm z branży, architektów, inżynierów, ale także dla byłych pracowników pragnących odbyć podróż sentymentalną. Obok sal wykładowych, miejsca do odpoczynku przy kawie i poczęstunku zlokalizowany jest showroom marki, gdzie można na własne zmysły przekonać się o niezwykłych walorach estetycznych i funkcjonalnych produktów.

Stal emaliowana własnej produkcji Kaldewei to mieszanka tlenków metali, krzemu i innych związków, które razem czynią z tej substancji unikalny produkt i właściwościach stali i szkła - w odpowiednich proporcjach i przy trzykrotnym malowaniu (opryskiwaniu) stalowych wanien tą emalią - powłoka staje się odporna, trwała i jednocześnie elastyczna, stąd odpryski prawie wcale się nie pojawiają.
I to jest prawdziwe klu produktów Kaldewei  - wanny, brodziki i ostatnio umywalki, które pojawiły się w ofercie, są tak trwałe, że można je traktować (szorować) drucianą szczotką, rzucać w nie kulą bilardową (sprawdzane w obydwu przypadkach), a powłoka emaliowana pozostaje nietknięta! Jest to wygodne i w pełni funkcjonalne rozwiązanie dla właścicieli zwierząt domowych na przykład. Produkty Kaldewei wraz z upływem czasu nie tracą kolorów (nie żółkną, nie bledną) i posiadają aż 30 letnią gwarancję producencką.

Obecnie Kaldewei swoje produkty dzieli na kilka segmentów cenowych - od tych najprostszych do zaawansowanych modeli ze sterowaniem elektronicznym oraz efektami świetlnymi i różnobarwną kolorystyką. Warto zaznaczyć, że nawet podstawowe wersje wanien posiadają ponadczasowy design, który ani się nie nudzi ani po latach nie będzie wyglądał staromodnie.

Dziękujemy firmie Elements oraz Kaldewei za zaproszenie i zorganizowanie szkolenia.

Zapraszam do obejrzenia galerii z naszego pobytu w Ahlen.
[ << wróć ]

^ Przewiń na górę strony ^