5 pomysłów na dekorację salonu

5 pomysłów na dekorację salonu

Salon jest sercem każdego domu i mieszkania – to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu, przyjmujemy gości i odpoczywamy. Warto więc zadbać o to, by był nie tylko funkcjonalny i przytulny, ale też miły dla oka i estetycznie urządzony. Dlatego przedstawiamy dziś 5 sposobów na dekorację salonu uwzględniając potrzeby różnych metraży.

Stwórz nowoczesne i przytulne wnętrze – dekoracja ścian

W aranżacji wnętrza warto pamiętać, że dekoracje ściany pełnią również istotną funkcję ozdobną. Ważny jest tu przed wszystkim kolor ścian, ale też różnej wielkości elementy dekoracyjne umieszczane na ścianach. Do dekoracji ściany sprawdzą się różnego rodzaju produkty w postaci półek, emblematów, lub grafik. Ciekawe inspiracje mogą stanowić dekoracje w postaci ścianek z cegły, które sprawdzą się na przykład we wnętrzu w stylu retro.

Minimalizm i elegancja – wystrój salonu w stylu skandynawskim

Planując aranżację salonu możesz inspirować się także stylem skandynawskim. Cechuje się on minimalizmem i oszczędnością ozdób. Ważną rolę w minimalistycznym salonie pełni oświetlenie – stosuje się raczej kilka mniejszych źródeł światła w postaci wysokich lamp zamiast jednej dużej na suficie. W ten styl idealnie wpisuje się też drewniana podłoga lub elementy z betonu.

Czuj się jak u siebie w nowoczesnym wnętrzu – salon w stylu glamour

Glamour to stylowe połączenie nowoczesności z komfortem. Do wnętrz tego typu sprawdzą się na przykład lustra w ozdobnych ramach, które też optycznie powiększą dostępną przestrzeń. Do dekoracji warto też zastosować oryginalne płytki, które sprawią, że wnętrze nabierze elegancji. Całość możesz uzupełnić przy pomocy obrazów, dzięki czemu uzyskasz stylowy modny salon.

Salon z aneksem kuchennym – eleganckie rozwiązania

Jeśli Twój salon posiada połączenie z kuchnią, możesz stworzyć wzajemnie przenikające się aranżacje. Takie ułożenie wnętrza stanowi niemałe wyzwanie, jednak obecnie na rynku dostępnych jest eleganckich produktów zarówno do kuchni jak i salonu. Ciekawą inspirację może stanowić ceramiczny wystrój, na przykład umywalka Bolesławiec, która nada wnętrzu nowoczesny charakter.

W poszukiwaniu inspiracji – dekoracje stołu

Do stworzenia w mieszkaniu oryginalnych aranżacji możesz posłużyć się modnymi dekoracjami stołu. Znakomicie w tej roli sprawdzą się na przykład kwiaty w kolorystyce pasującej do reszty wystroju albo wręcz przeciwnie – kontrastującej z nią. Praktyczne rozwiązanie stanowią też na przykład różnego rodzaju naczynia ceramiczne, kubki ceramiczne lub serwety, które oferują bogactwo wzorów i kolorów. Możesz w ten sposób tworzyć różnorodne style pasujące również do Twojej osobowości.