Akumulatorowa czy spalinowa? Wybieramy pilarkę do cięcia drewna

pilarka akumulatorowa

Pilarki do drewna to bardzo praktyczne i uniwersalne urządzenia, które można wykorzystywać zarówno podczas prac w przydomowych ogrodach jak i przy wycince drzew z większych obszarów. Wiele osób zastanawia się czy lepszym rozwiązaniem będzie pilarka akumulatorowa czy jej spalinowy odpowiednik. Warto więc zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat. 

Wybór pilarki a jej dokładne przeznaczenie

Wybierając idealną pilarkę, należy zwróćić szczególną uwagę na kilka kwestii. W pierwszej kolejności należy okreslić, do jakiego rodzaju prac będzie ona przede wszystkim potrzebna. Mini pilarka akumulatorowa bardzo dobrze się sprawdzi podczas prac ogrodniczych polegających na przycinanie mniejszych gałęzi i pędów. 

Natomiast, jeśli w planie jest bardziej zaawansowana wycinka drzew, które są duże, grube i twarde lepiej jest sięgnąć po pilarki spalinowe o nieco większej mocy.  Na stronie narzedzia24na7.pl dostępny jest naprawdę szeroki wybór. 

Wydajny i mocny sprzęt

Jak wspomniano wcześniej, podczas wycinki drzew na większą skalę dużo lepiej sprawdzi się dobrą jakościowo pilarka spalinowa. Najwięcej modeli tego typu jest wyposażonych w specjalne, dwusuwowe silniki mające bardzo różne pojemności. Piły łańcuchowe spalinowe mogą mieć także różne długości prowadnic. 

Modele mają ciężar sięgający od 3 do 10 kg. Większe urządzenia co prawda są mniej poręczne, ale lepiej radzą sobie ze szczególnie dużymi wyzwaniami. 

Ciche i poręczne pilarki 

Nieco innym rodzajem jest pilarka łańcuchowa akumulatorowa. Pracuje ona bardzo cicho i jest poręczna. Jest także bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ nie emituje, żadnych spalin. 

Pewnym ograniczeniem jest jednak wydajność akumulatorów. Przy mocniejszym obciążeniu mogą one nie sprostać wymaganiom i się przegrzać. Wybierając odpowiedni sprzęt należy wziąć pod uwagę możliwy czas pracy, a także czas ładowania. 

Pilarka elektryczna, która ma akumulatory litowo – jonowe ładuje się naprawdę szybko. Dzięki czemu nie trzeba robić zbyt dużych przerw w trakcie pracy. Warto zakupić drugi akumulator i zastosować technikę ładowania naprzemiennego. 

Znacząca zaletą pilarek na akumulator jest ich mała waga, co znacznie ułatwia operowanie nimi przy różnych rodzajach prac. Mimo, że tego typu sprzęty świetnie się sprawdzają przede wszystkim do różnych prac ogrodowych oraz sadowniczych, jak najbardziej można je wykorzystać do cięcia drzew, które mają większe średnice. 

Zarówno pilarka spalinowa gałęziówka jak i pilarki akumulatorowe to urządzenia bardzo praktyczne i potrzebne. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich przeznaczenie. Pilarki akumulatorowe są mniejsze i bardziej poręczne, ale też mają mniejszą móc i lepiej sobie radzą z prostymi pracami przy domu. Z kolei do większych i trudniejszych wyzwań zdecydowanie lepiej sprawdzą się pilarki spalinowe. Mimo, że czasem są one bardzo ciężkie, okażą się niezawodne przy masowej wycince grubszy i twardych drzew.