Aranżacja łazienki z oknem. Jak urządzić jasną łazienkę?

łazienka

Urządzanie łazienki to radość i ogromne pole do popisu. To pomieszczenie powinno kojarzyć się z relaksem i być łatwe do czyszczenia. Okno w łazience dodatkowo sprawi, że pomieszczenie będzie przestronne, a światło wygeneruje optycznie więcej przestrzeni.

Jakie kolory do jasnej łazienki?

Podstawą w każdej łazience są jej ściany. Wiele osób waha się, zastanawiając, czy do łazienki kupić  panele, czy też kafelki. Najczęściej wybieranym wariantem są właśnie płytki, zwłaszcza kafelki włoskie. Dzięki ich wykonaniu i niezwykłym kolorom, nadają one każdej łazience bajkowego blasku i głębi. Przed rozpoczęciem remontu w łazience, warto sprawdzić wszystkie możliwe opcje i inspiracje. Aranżacja łazienki z pomocą salonu bellamica.pl to połączenie elegancji i oryginalności. Płytki z salonu dodadzą czaru każdej łazience, zwłaszcza, jeśli chcesz postawić na jasność i przestronność.

Kolory, które warto wybrać do łazienki z oknem to przede wszystkim takie, które dobrze zareagują w połączeniu ze światłem. Nie jest wskazany wybór kolorów metalicznych, które mogłyby razić w oczy. Natomiast płytki glazurowane w głębokich kolorach, takich jak wiśniowa czerwień, zieleń czy turkus, jak najbardziej sprawdzą się w jasnej łazience. Można postawić także na klasyczną biel lub kolory pastelowe – róż, miętową zieleń, przygaszone żółcie. Ważne jest, aby łazienka była optycznie powiększona, a spędzanie w niej czasu było przyjemnością.

Jakie dodatki do łazienki z oknem?

Łazienka z oknem daje dużo możliwości, a jednym z najciekawszych i najchętniej wybieranych dodatków są kwiaty. Sprawdzą się tutaj wszystkie rośliny tropikalne, takie jak maranty czy kalatee. Są to rośliny, które potrzebują rozproszonego światła i wilgoci, o ile więc w Twojej łazience okno nie zabiera połowy ściany, jest to idealne miejsce dla tego typu kwiatów. Nieco mniej światła potrzebują wszelkie paprocie, które w łazience będą czuły się jak w domu, jeśli masz niewielkie okno.

W łazience z oknem warto jest także powiesić zdjęcia lub niewielkie obrazki. W świetle dnia będzie można podziwiać te niezwykłe dodatki, z pewnością więc ich funkcja zostanie spełniona.

Zależnie od rozmiaru łazienki, możesz w pomieszczeniu postawić także fantazyjne wieszaki na ręczniki, pufy, a także niewielkie rzeźby. Ciekawym elementem wystroju są także stojące lampy o oryginalnych kształtach.

Co daje okno w łazience?

Okno w łazience to ciekawe rozwiązanie, które pozwala na zaaranżowanie przestrzeni w optymistyczny i twórczy sposób. Dzięki stałemu dostępowi światła możesz w tym pomieszczeniu trzymać rośliny, co jest jedną z największych radości dla każdego miłośnika domowego SPA. Dobre światło daje także możliwość wyboru dowolnych kolorów płytek, ponieważ pięknie podkreśli ono naturalną barwę kafelek. Płytki glazurowane w nasyconych i nieco bardziej krzykliwych kolorach będą dodatkowo dawały wrażenie głębi i załamania światła na ich powierzchni. Warto wykorzystać możliwości, jakie daje okno w łazience i poeksperymentować z kolorami.