biokominek

Biokominki do zabudowy to gotowe do użycia stalowe skrzynie ze zintegrowanym palnikiem na bioetanol. Jest to urządzenie zaprojektowane tak, aby, jak najbardziej uprościć montaż we wcześniej przygotowanej obudowie. Taki biokominek nadaje się do wbudowania w wiele takich jak płyta G-K ognioodporna, ceramika, kamień, szkło, kamionka itp. Niektóre ze wbudowanych modeli mają dodatkową izolację termiczną, aby umożliwić instalację w materiałach bardziej wrażliwych na temperaturę.

Wybierając biokominek do zabudowy, możesz stworzyć efekt tradycyjnych kominków z otwartym ogniem, naturalnym płomieniem, rozświetlającym
Biokominek zapewnia przyjemne ciepło, które szybko rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Dzięki wbudowanemu biokominkowi stworzysz romantyczną i niepowtarzalną atmosferę we własnych czterech ścianach. Biokominek do zabudowy sprawdzi się w niemal każdej aranżacji. Biokominek stanowi doskonałe, niezależne ogrzewanie mieszkania lub domu, zwłaszcza w przypadku problemów z dostępem do tradycyjnych źródeł ciepła w domu.

biokominek

Biokominki – zasada ich działania

Biokominek do zabudowy to urządzenie, którego najważniejszy element stanowi wkład do zabudowy. To właśnie w tym wkładzie następuje spalanie i ogrzewanie pomieszczenia. Wbudowany wkład spala wyłącznie specjalne, nietoksyczne biopaliwo na bazie alkoholu.
Zamiast tłumienia dymu, wytwarzane są śladowe ilości pary wodnej i dwutlenku węgla. Dzięki temu są przyjazdy dla mieszkańców i środowiska — stąd nazwa — biokominek lub kominek ekologiczny.

Dzięki zastosowaniu wkładów na biopaliwo kominki ekologiczne są czyste i nie wymagają wkładania drewna do czyszczenia popielniczki. Jest to więc również bardzo praktyczne rozwiązanie. Co podkreślić – zabudowany biokominek może być obsługiwany ręcznie lub zdalnie. 

Jak wykonać biokominki do zabudowy?

Biokominek do zabudowy można zainstalować praktycznie w każdym miejscu — jest jednak jedno zastrzeżenie — nie może on mieć kontaktu z materiałami łatwopalnymi. Trzeba podkreślić – ogień choć oparty na biopaliwie – to prawdziwy ogień. Jeśli odpowiednio zaaranżujesz przestrzeń w pokoju, będzie on wyglądał jak tradycyjny kominek opalany drewnem! Wybierając biokominek do zabudowy podstawą przede wszystkim jest urządzenie wyposażone w palenisko. To zaś należy obudować.

Jak wybrać najlepszy biokominek do zabudowy?

Wybierając najlepszy dla siebie biokominek, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przy wyborze kominka na biopaliwo bardzo ważna jest dostępna przestrzeń – do tego potrzebny jest wybór mocy ekologicznego kominka. Musisz także pomyśleć o miejscu, gdzie chcesz mieć swój biokominek i wziąć pod uwagę styk w jakim jest wykonane dane pomieszczenie.

Biokominek do zabudowy – porady aranżacyjne

Biokominki do zabudowy doskonale komponują się w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Możesz postawić biokominek do zabudowy w dowolnym pomieszczeniu, a najlepiej będzie wyglądał w salonie lub jadalni. Pomieszczenie nabierze przytulnego i romantycznego charakteru. Zintegrowany ekologiczny kominek można również zastosować w przedpokoju, halu, a nawet w kuchni. Praktycznie nie ma ograniczeń w tym zakresie.

Biokominki do zabudowy charakteryzują się prostymi kształtami – zazwyczaj przyjmują kształt prostokąta o różnych wymiarach. Wbudowane biokominki, które zostaną umieszczone w obłożonej kafelkami, klinkierem lub kamieniem, podkreślą tradycyjny charakter takiego pomieszczenia. W przypadku układów nowoczesnych ich prosta forma będzie nawiązywać do mebli i innych elementów wyposażenia pokoju. Dodatkowo biokominek można umieścić na dowolnej wysokości ściany – na wysokościach sprawdza się szczególnie dobrze we wnętrzach kameralnych.