Co to jest automatyczny dozownik mydła?

dozownik do mydła

Dzisiejsze sprzęty sanitarne do łazienek to między innymi automatyczny dozownik do mydła. Nie naraża on nas na niepotrzebne dotykanie pompki od mydła albo też kostki mydła. W związku, z czym nie mamy kontaktu z brudem oraz różnego rodzaju zarazkami. Dozownik to urządzenie, które jest wyposażone w odpowiedni czujnik ruchu. Podczas przyłożenia do niego ręki sam dostosowuje odpowiednią ilość mydła. Dozownik może także pracować jako aplikator kremu, różnego rodzaju detergentów.

Jak działa automatyczny dozownik mydła?

Automatyczny dozownik mydła posiada zminiaturyzowaną elektronikę. Działa on na zasadzie trzech głównych elementów, którymi są: zasilanie, fotokomórka, mini pompka. Elementy te pełnią określone funkcje, a także współpracują ze sobą, co skutkuje bezawaryjnym działaniem dozownika.

Automatyczny dozownik mydła jest najczęściej wyposażony w pojedynczą baterię alkaliczną 9 V. Praca takiego urządzenia wystarcza aż do 10 000 uruchomień wraz z dozowaniem mydła. Koszt zakupu baterii jest mniejszy niż 10 złotych. Sama wymiana baterii nie zajmuje nawet 30 sekund. Nie potrzeba zastosowania oddzielnej instalacji elektrycznej. W związku z tym zasilanie tego rodzaju w dozownikach to sama korzyść. Sprzęty tego rodzaju są instalowane w dowolnym miejscu na ścianie. Mogą także być montowane w dużej odległości od gniazdek elektrycznych.

Urządzenie posiada też fotokomórkę. Jest to specjalny czujnik optyczny, zainstalowany w dolnej części dozownika. Wykrywa on ruch w małej odległości od siebie. Jeśli taki ruch będzie wykryty, czujnik automatycznie wysyła sygnał do mini pompki elektrycznej. Pompka w ten sposób automatycznie i dokładnie odmierza określoną dawkę mydła z zasobnika do specjalnych kanalików, które dostarczają płyn na zewnątrz urządzenia.

Jakie są zalety korzystania z automatycznego dozownika mydła?

Automatyczny dozownik mydła pozwala na bezdotykowe korzystanie. Osoby używające dozownika nie muszą już naciskać żadnych przycisków. Urządzenie wykrywa ruch za pomocą czujnika i automatycznie dostosowuje określoną ilość mydła na rękę. Dzięki zastosowaniu urządzenia rozprzestrzenianie się bakterii, a także wirusów jest zmniejszone do minimum. Sprzęt umożliwia również kontrolę zużycia określonej ilości mydła, ponieważ dostarcza jednorazowo dosyć małą porcję płynu myjącego. Dlatego też w zupełności wystarcza do dokładnego umycia rąk.

Przedsiębiorstwa czy też firmy używające tego typu urządzeń są w stanie zaoszczędzić pieniądze, ograniczają w ten sposób straty dotyczące niekontrolowanego zużycia środków higienicznych.