Co to jest bezwykopowa naprawa kanalizacji?

rury

Jeśli dana osoba ma problemy z linią kanalizacyjną, będzie musiała ją wymienić. Istnieje kilka opcji naprawy linii kanalizacyjnej. Bezwykopowa wymiana linii kanalizacyjnej może pozwolić na naprawę kanalizacji bez konieczności wykopywania nieruchomości.

Podstawowe informacje

Bezwykopowa wymiana linii kanalizacyjnej zastąpi rury kanalizacyjne bez konieczności kopania rowów na dziedzińcu lub w innych miejscach posesji. Wielu właścicieli domów chce zastosować tę metodę, jeśli muszą zostać naprawione linie kanalizacyjne. Jest mniej ingerujący w ich dom i ukończenie projektu naprawy zajmie mniej czasu.

Rodzaje napraw bezwykopowych

Rura wybuchowa

Gdy rura pęknie, ta metoda będzie musiała włamać się do ziemi i rozszerzyć rurę, zastępując ją nową rurą. Nowa zastosowana rura jest wykonana z wysokiej jakości materiału polietylenowego o wysokiej gęstości. Dzięki temu jest bardziej trwały i zmniejsza ryzyko ponownego pęknięcia rury. Wykopano otwór, a głowicę rury przeciągnięto przez specjalne urządzenie. Podczas usuwania starej rury nowa rura jest układana bezpośrednio za nią. Oba zadania są wykonywane jednocześnie.

Podszewka poślizgu

Jest to technika polegająca na zastosowaniu podkładu epoksydowego z bocznym kanałem ściekowym, który jest już w ziemi. Odbywa się to w celu poprowadzenia rury i umieszczenia rury w rurze. Zastosowanie podszewki jest dozwolone tylko w niektórych obszarach, więc hydraulik powie osobie, czy jest to opcja dla jego domu.

Rura utwardzona na miejscu

Ta metoda znana jest również z podszewki poślizgowej. Wykładzinę wykonaną z żywicy umieszcza się na istniejącej rurze. Podszewka jest następnie mocowana wokół rury poprzez jej podgrzanie. To zatrzyma wszelkie wycieki w rurze.

Powody, dla których warto skorzystać z Bezwykopowej naprawy

Istnieje wiele korzyści z korzystania z usług bezwykopowych napraw hydraulicznych.

Lepiej dla środowiska

Kiedy rura pęka, należy się nią zająć. Bezwykopowa naprawa nie uwalnia chemicznego styrenu do środowiska, co może być niebezpieczne. W tym procesie naprawy nie stosuje się chemikaliów. Istniejąca rura jest pokryta bezpiecznym materiałem, takim jak HDPE. Ten materiał będzie trwał długo. W najbliższym czasie nie będzie żadnych zakłóceń na podwórku ani w otoczeniu.

Długotrwałe

Zainstalowanie nowej rury lub zakrycie istniejącej rury przedłuży jej żywotność. Będzie trwać przez długi czas. Wykazano, że rura HDPE trwa co najmniej 100 lat. Jeśli dana osoba będzie musiała wymienić rury lub przykryć to będzie to jedyny czas, kiedy będzie to konieczne.

Szybciej i łatwiej

Rura rozrywająca może być dużym bałaganem. W przypadku bezwykopowej metody naprawy rurę można przymocować tego samego dnia. Hydraulik może wykonać zadanie w znacznie krótszym okresie. Osoba może wrócić do codziennego życia i nie będzie przeszkadzać sąsiadom dłużej niż to konieczne.

Oto niektóre sposoby naprawy rur kanalizacyjnych bez konieczności kopania rowu i rozrywania podwórka. Te metody i skuteczne, nie tak inwazyjne, i mogą mieć naprawione hydraulikę w krótszym czasie. Dlatego wiele osób pyta o bezwykopową naprawę hydrauliczną.