Czy warto zdecydować się na mozaikę łazienkową?

mozaika

Mozaika w łazience zaczyna zdobywać coraz większą popularność. Stanowi ona świetną, łatwą w utrzymaniu ozdobę. By zachować jej wygląd wystarczy czyścić ją szmatką zwilżoną wodą z odrobiną detergentu. Można położyć ją zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Mozaika daje możliwość stworzenia niepowtarzalnej dekoracji z płytek o różnych rozmiarach i kolorach. Jasne elementy mogą także optycznie powiększyć pomieszczenia o niewielkiej powierzchni.

Czym jest mozaika łazienkowa?

Mozaika składa się z wielu małych płytek, które można układać w dowolne wzory w celu aranżacji wnętrza. Ta metoda zdobienia ścian, podłóg oraz przedmiotów jest znana już od starożytności. Można wybierać spośród ozdób matowych, jak i tych o dużym połysku. To rozwiązanie zdecydowanie ciekawsze i bardziej oryginalne niż klasyczne płytki łazienkowe. Montaż mozaiki nie należy do skomplikowanych czynności.

Mozaika łazienkowa – z jakiego materiału?

Dzięki mozaice do łazienki dostępnej na https://imozaiki.pl/pages/mozaika-lazienkowa można wypełnić pustą przestrzeń lub ukryć drobne mankamenty wnętrza. Ze względu na łatwość czyszczenia, ozdoba jest dobrym wyborem także do łazienek w miejscach publicznych. Można wybierać spośród mozaik wykonanych z ceramiki, szkła lub kamienia. Te materiały są wodoodporne, dzięki czemu nie należy się bać ich uszkodzenia w wyniku kontaktu z wodą. Warto zdecydować się na elementy w różnych odcieniach tego samego koloru lub kontrastujące ze sobą. Nowoczesnym i stylowym rozwiązaniem jest wybór mozaiki z metalu. Tę ozdobę można łączyć także z klasycznymi płytkami. Warto postawić np. na jasną mozaikę i ciemne płytki. Takie klasyczne zestawienie pozwoli na optyczne powiększenie pomieszczenia. Dodatkowo biel kojarzy się z czystością, więc świetnie sprawdzi się w miejscu takim jak łazienka.

Mozaika łazienkowa na ściany i podłogi

Zamontowanie mozaiki na ścianach i podłogach pozwoli uzyskać spójny i harmonijny efekt. Atrakcyjna aranżacja sprawi, że przebywanie w pomieszczeniu stanie się bardziej komfortowe i przyjemne. Podczas wyboru płytek należy uwzględnić nie tylko ich kształt i kolor, ale również wielkość i klasę PEI określającą ich wytrzymałość. Ważną cechą mozaiki łazienkowej jest antypoślizgowość. Właśnie takie elementy powinno się kłaść na podłodze, by uniknąć potencjalnych wypadków. Dekorację można stosować nie tylko na ścianach i podłogach – warto wyłożyć nią również np. brzegi wanny. Oddzielenie poszczególnych stref łazienki za pomocą mozaiki umożliwi stworzenie estetycznej przestrzeni.