Dla kogo lodówka No Frost będzie odpowiednim wyborem?

Dla kogo lodówka No Frost będzie odpowiednim wyborem?

Technologia No Frost to znakomite rozwiązanie, jeżeli szukasz urządzenia energooszczędnego. Szybko zapomnisz o gromadzącym się w lodówce lodzie, który nie tylko uprzykrza życie i wymusza częste rozmrażanie, ale przede wszystkim znacząco wpływa na zmniejszenie wydajności sprzętu. Czy wiesz jednak, dlaczego lodówka No Frost od marki Samsung cieszy się tak dużą popularnością oraz dla kogo będzie odpowiednim wyborem?

Wybór nowej lodówki – na co zwrócić uwagę?

W dzisiejszych czasach coraz częściej ekologia ma dla nas szczególne znaczenie. Najlepiej widać po wyborze urządzeń, jakie pojawiają się w naszych domach. Zwracamy uwagę nie tylko na to, w jak dużym stopniu są w stanie ułatwić nam wykonywanie codziennych czynności, ale również na to, ile energii przy tym pobierają. Kiedyś lodówki uważane były za te urządzenia, które raczej nie pomogą nam oszczędzać. Czy tak jest też dzisiaj? Otóż nie! 

Czy wiesz, czym są klasy energetyczne lodówek?

Klasy energetyczne uległy w ostatnim czasie zmianom. Odeszliśmy już od oznaczania najwyższej klasy energooszczędności jako A z dodatkowymi plusami. Dzisiaj skala zaczyna się od litery A (bez dodatkowych oznaczeń), a kończy na G. Dlaczego konieczna była wymiana dotychczasowych etykiet? Okazuje się, że urządzenia weszły na nowy poziom oszczędzania, dlatego poprzednia skala była już niewystarczająca. 

Warto dodać, że marka Samsung nie od dzisiaj stara się szukać tych rozwiązań, które pozwalają zużywać mniej energii. Dlatego lodówko-zamrażarka No Frost to doskonały wybór, jeżeli poszukujemy urządzenia energooszczędnego, ale też takiego, które pozwala nam korzystać z nowoczesnych technologii. 

Lodówka No Frost od marki Samsung, czyli częsty wybór użytkowników

Lodówki korzystające z technologii No Frost to rozwiązanie dla tych osób, którym zależy nie tylko na przedłużeniu świeżości jedzenia, ale również pozbyciu się uciążliwego oblodzenia. Mamy tutaj system, który odpowiedzialny jest za kontrolę wilgotności w urządzeniu. W ten sposób nie tworzy się lód, który mógłby wpłynąć negatywnie na efektywność działania lodówki. 

Wariant No Frost to liczne modele lodówek, które różnią się od siebie poszczególnymi parametrami. Dzięki temu użytkownik może znaleźć urządzenie, które będzie jak najlepiej dopasowane do jego potrzeb, ale również do wyposażenia kuchni. Częstym wyborem są m.in. lodówki do 170 cm wysokości (No Frost), które często sprawdzają się idealnie w momencie, gdy pod dachem mieszkają maksymalnie dwie osoby lub jest to lokum przeznaczone na wynajem.

Warto jeszcze dodać, że najczęściej kupowane lodówki to lodówki Samsung*. Marka ta jako pierwsza w Polsce wprowadza na rynek nowoczesne, innowacyjne i energooszczędne lodówki z modułem wi-fi (SmartThings Energy). To pozwala nam zarządzać lodówką z poziomu aplikacji, jaką jest SmartThings.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

* W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung