Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

plisy

Plisy okienne – czym są?

Plisy okienne inaczej nazywane są także roletami plisowanymi. To idealne osłony okienne do okien o nietypowych kształtach, pasują nawet do okien dachowych. Ich charakterystyczną cechą jest kształt harmonijki. Rolety montowane są na ramie okna od wewnętrznej strony, a reguluje się ich wysokość za pomocą listewek, które zamontowane są zarówno u góry, jak i na dole rolet.

Dlaczego warto wybrać plisy okienne?

Roleta plisowana może być odsłaniana zarówno od dołu jak i od góry, co daje możliwość dobrej ochrony przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest możliwość częściowego zasłonięcia przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Wystarczy, że odsłonimy okno od góry, dzięki czemu dolna część okna zostanie zasłonięta – nie będzie nas widać – a światło dzienne będzie swobodnie wpadało do pomieszczenia. Duży wybór kolorów w połączeniu z minimalistycznym designiem sprawiają, że wpasują się one w styl każdego wnętrza. Wybrać możemy nie tylko sam materiał, lecz także kolor plastikowej obudowy.

Do listy zalet można dodać także prosty sposób montażu oraz możliwość wyboru różnych systemów. Mogą być przymocowane bezpośrednio do ramy okna za pomocą uchwytów. Ta metoda jest bezinwazyjna. Istnieje także możliwość zamontowania bezpośrednio do listwy przyszybowej.

Rolety plisowane – postaw na jakość

Plisy okienne są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w aranżacji praktycznie każdego pomieszczenia zarówno w domu, jak i w biurze.

W sypialni czy w salonie, gdzie zależy nam na dobrym zaciemnieniu idealnie sprawdzą się plisy, które są wykonane z materiału zaciemniającego, który zdecydowanie mocniej chroni przed promieniami słońca. To szczególnie przydane, kiedy okna znajdują się naprzeciwko telewizora. Odpowiedni dobór koloru plis sprawi, że nie tylko będą one spełniały funkcję praktyczną, lecz także będą niesamowitą ozdobą okienną. Wystarczy dobrać odpowiedni kolor, który podkreśli charakter wnętrza.

To także świetne rozwiązanie do pomieszczeń, które są mocno wyeksponowane na promienie słoneczne. Modele mające specjalną powłokę termoizolacyjną odbijają promienie słoneczne, przez co szyba okienna nie nagrzewa się tak bardzo. Dzięki temu ciepło nie przenika do pomieszczenia. Takim sposobem jesteśmy w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o kilka stopni.

Roleta plisowana basic to świetne rozwiązanie do biur i pomieszczeń użytkowych. Są niedrogie, a pozwalają ochronić okno przed słońcem, którego promienie wpadają bezpośrednio do pomieszczenia, a dodatkowo pozwolą na ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów. Ich klasyczny i minimalistyczne wygląd idealnie wpisuje się w biurowy wygląd.

Plisy okienne – czemu są lepsze od innych osłon okiennych?

Dlaczego warto wybrać plisy okienne? Rolety plisowane to świetna alternatywa dla pozostałych osłon okiennych. Są praktyczniejsze i łatwiejsze w montażu niż zwykłe klasyczne rolety. W wielu przypadkach także lepiej się prezentują, a dodatkowo są łatwe w czyszczeniu oraz nie zbierają kurzu. Możliwość dowolnego sterowania wpadającym do pomieszczenia światłem sprawia, że są także konkurencją dla popularnych systemów dzień noc. Bezinwazyjny montaż i brak kasetki to kolejny argument, który przemawia na ich korzyść.