Ekogroszek j30. Charakterystyka, zalety i przede wszystkim… ceny.

Ekogroszek j30

Pomiary jakości powietrza pokazują wyraźnie, jak ważny jest dobry opał. Ekogroszek zyskuje więc na popularności wśród Polaków. Czym j30 różni się od zwykłego węgla? Jak wygląda grzanie ekogroszkiem w praktyce i czy rzeczywiście warto się na to zdecydować? O tym dowiesz się poniżej.

Tani ekogroszek jako opał w domu jednorodzinnym

Zacznijmy od tego, że dobrej jakości ekogroszek j30 oraz inne typy tego surowca są w gruncie rzeczy węglem. Kupując ten opał, polski konsument dostaje jednak coś lepszego niż węgiel. Otóż ekogroszek jest paliwem stałym, które powstaje poprzez przetworzenie surowego węgla kamiennego w kontrolowanym procesie. Jego rezultatem jest materiał o mniejszej granulacji, która sprawdza się doskonale w zaawansowanych modelach maszyn mechanicznych, czyli zautomatyzowanych piecach do użytku domowego. Ekogroszek jest zatem łatwiejszy w obsłudze i magazynowaniu. Nie brudzi jak węgiel. Nie szczypie w gardle.

Ekogroszek jest cenny ze względu na swoje parametry. Oprócz niskiej i wygodnej dla użytkownika granulacji surowiec ten posiada zdecydowanie mniej siarki niż zwykły węgiel kamienny. Za jego sprawą powstaje też mniej popiołu i zanieczyszczeń, które dostają się do powietrza. Dzięki temu osiedla domków jednorodzinnych nie pokrywają się chmurą szkodliwego gazu, przynajmniej nie w takim stopniu, jak to możemy zaobserwować przy spalaniu węgla w tradycyjnym rozumieniu. Ekogroszek jest więc przyjazny dla środowiska.

Ważna jest także jego kaloryczność. Dzięki nowoczesnym procesom obróbki ów materiał wykazuje się wyższym zyskiem energetycznym przy stosunkowo niskiej spiekalności. Efektem jest korzystniejsze spalanie. Oznacza to, że wystarczy raz załadować podajnik pieca, by mieć z głowy zaglądanie do piwnicy nawet przez kilka dni.

Czym się wyróżnia ekogroszek j30?

Ekogroszek j30 to przede wszystkim idealne dopasowanie do oczekiwań użytkowników nowoczesnych kotłów domowych. Granulacja w tym wypadku wynosi 5-25 mm. Pojedyncze grudki są zatem niewielkie. Ich kaloryczność natomiast wynosi 27-30 MJ na kilogram. Oznacza to, że j30 cechuje się wyjątkowo dobrym poziomem wydajności energetycznej. Sytuację poprawia spiekalność RI, która w tym wypadku wynosi 0-20. Dla porównania słaby ekogroszek osiąga wynik na poziomie 0-5.

Ekogroszek i zaawansowane maszyny komputerowe

Praktyczne zalety ekogroszku widać w codziennym użytkowaniu konkretnego modelu maszyny CO. Będzie miała wbudowany komputer, który zajmie się dozowaniem paliwa oraz kontrolą temperatury według wybranych ustawień. Standardowo regulację wykonamy pokrętłem. Cały proces jest dość intuicyjny i tak naprawdę wystarczy raz ustawić program i korzystać z niego przez całą zimę. Szczególnie dobre parametry j30 pozwalają na relatywnie niskie zużycie opału, a inteligentny kocioł dodatkowo wzmacnia tę właściwość poprzez całodobową kontrolę i optymalizację spalania.

Jednym najistotniejszych elementów maszyny jest dozownik. Niska granulacja ekogroszku j30 umożliwia płynne przesuwanie materiału oraz wydajny załadunek. Bardziej zaawansowane modele maszyn mają zatrzaskowe mocowanie stopek, które ułatwiają regulację wysokości komory. Koniec końców po naciśnięciu przycisku maszyna wykona większość pracy za Ciebie. Zwykły węgiel nie daje takiej możliwości.

Ceny j30

Ile kosztuje ekogroszek? Za paletę 1000 kg wydajnego opału zapłacisz dzisiaj 2599,00 zł. O dostawę się nie martw. Będzie darmowa, i to na terenie całego kraju! Wystarczy tylko zamówić j30 u sprawdzonego sprzedawcy.