Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?

Ekspres do kawy

Ekspres do kawy stał się już standardem w biurach w domach oraz w lokalach usługowych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można przygotować ulubiony napar niczym najlepszy barista, a liczne funkcje sprawiają, że każda filiżanka to prawdziwa przygoda. Oczywiście smak kawy wynika z jakości ziaren, ale niezwykle ważna jest technika parzenia. Ekspresy ciśnieniowe pozwalają zrobić latte macchiato, cappuccino, klasyczne espresso oraz wiele innych aromatycznych i pobudzających napojów, które sprawią, że dzień od razu staje się bardziej udany, a spotkanie przyjemniejsze. Ekspresy kolbowe czy ciśnieniowe mają takie funkcje jak na przykład regulacja mocy kawy. Dzięki temu można zrobić napój dostosowany do osobistych preferencji. Z łatwością da się więc zmienić ustawienia fabryczne. Zacznij dzień od filiżanki przepysznej małej czarnej i sprawdź, jaki ekspres będzie najlepszy dla ciebie.

Jakie są rodzaje ekspresów do kawy?

Do kawy ekspresy to nowoczesne urządzenia, które są intuicyjne w obsłudze, a  automatyczny program czyszczenia pozwala utrzymać sprzęt w dobrym stanie. W wielu modelach znaleźć można także wbudowany młynek, co sprawia, że kawa jest zawsze świeża i aromatyczna. Oczywiście urządzenia dostępne na https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html wykorzystują różne techniki, mają szereg funkcji i dodatków, a dzięki temu każdy może dobrać najlepszą opcję do domu czy do biura i cieszyć się smakiem najlepszej małej czarnej zawsze wtedy, gdy ma na to ochotę. Hitem są napoje caffe latte, które wykorzystują system spieniania mleka. Z list przebojów nie schodzi espresso macchiato, a regulacja ilości zaparzanej kawy pozwoli zawsze dopasować ustawienia do preferencji.

Ekspres do kawy – jaki producent zasługuje na uznanie?

Różne urządzenia są dostępne na rynku. Powodzeniem cieszą się markowe ekspresy ciśnieniowe DeLonghi https://www.skapiec.pl/cat/307/3.0, które od lat wyznaczają standardy w branży. Przy wyborze konkretnego oczywiście trzeba wziąć pod uwagę parametry i funkcje. Najpopularniejszy w dalszym ciągu jest ekspres przelewowy. Wystarczy wsypać zmieloną kawę, by uzyskać określony – tylko jeden typ naparu. Ci, którzy chcą móc zrobić także inne rodzaje kawy, powinni się zdecydować na ekspresy ciśnieniowe. W tej kategorii znaleźć można takie rodzaje sprzętów do parzenia kawy, jak ekspresy automatyczne, kolbowe oraz kapsułkowe. Wówczas napoje cappuccino, latte czy espresso są na wyciągnięcie ręki, a funkcja spieniania mleka sprawia, że nawet najbardziej egzotyczne kawy będą smakować i wyglądać wyśmienicie. Przelewowy ekspres wykorzystuje proces parzenia kawy analogiczny do tego, jak robi się tradycyjną kawę po turecku. Samo urządzenie składa się ze zbiornika na wodę, pojemnika na kawę, filtra oraz dzbanka, w którym gromadzi się aromatyczny napar. Ten rodzaj ekspresu ma również płytę grzewczą, która utrzymuje odpowiednią temperaturę napoju. Takie urządzenia się proste w obsłudze i pozwalają uzyskać wywar bez fusów.

Funkcje, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ekspresu do kawy

Alternatywą stają się ciśnieniowe ekspresy do kawy Philips https://www.skapiec.pl/cat/307/6.0 w jednym urządzeniu można przygotować różne typu naparu, co jest bardzo wygodne. W tym wypadku woda jest podawana za pomocą specjalnej pompy do pojemnika z kawą. Wysokie ciśnienie pozwala przygotować esencjonalny napar. Z pewnością to właśnie najmocniej doceniane jest przez miłośników kawy. Poza tym wiele modeli ma dodatkowe wyposażenie – wbudowany młynek, specjalną dyszę, która powoduje spienianie mleka tak konieczne, gdy chce się przygotować latte lub cappuccino. Wiele osób – szczególnie debiutujących basistów, wybiera kolbowe ekspresy. To urządzenia inaczej nazywane ręcznymi, wysokociśnieniowymi lub półautomatycznymi. Ten rodzaj sprzętu docenią ci, którzy lubią klasyczne espresso oraz napary bezmleczne, które przygotowuje się na jego bazie. W ekspresie kolbowym wodę podgrzewa się do temperatury 92-96°C, a następnie pod wysokim ciśnieniem dozuje się ją do pojemnika ze zmieloną kawą. To daje poza świetnym smakiem także smaczną i aromatyczną piankę tak charakterystyczną dla cremy. Klienci, którzy cenią wygodę stawiają natomiast na ekspresy kapsułkowe. W tym niewielkim urządzeniu można przygotować bardzo różnorodne kawy – szybko, bez zbędnych fusów i skomplikowanej obsługi. I dlatego kapsułkowe modele często goszczą w domach i w biurach.

Gdzie szukać ekspresu do kawy?

W sklepach jest wiele różnych modeli, więc bez problemu znajdziemy typ ekspresu, który doskonale wpisuje się w potrzeby, a także w określony budżet. Przy zakupach warto korzystać z platformy, która pozwala szybko porównać ceny oferowane przez różne sklepy internetowe. Dzięki temu można dokonać najkorzystniejszego zakupu, nie wychodząc z domu i nie odwiedzając kilkudziesięciu stron. W tym momencie oszczędzamy czas, pieniądze i szybko będziemy mogli cieszyć się ekspresem do kawy, który przyrządzi najlepszą małą czarną. Sprawdź, który z ekspresów będzie doskonałą propozycją dla Ciebie.

Dodaj komentarz