Fronty meblowe — rodzaje i zastosowanie

fronty meblowe

Fronty meblowe to elementy, które w głównej mierze wpływają na charakter mebli i definiują zarówno ich wizerunek, jak i funkcjonalność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są popularne rodzaje frontów meblowych, oraz dlaczego tak często są one wybierane do kuchni, sprawdź koniecznie ten wpis.

Fronty meblowe występują najczęściej w kuchni, ale możemy je również spotkać w salonie, przedpokoju, biurze czy sklepie. Popularność tego rodzaju wykończeń mebli sprawiła, że obecnie do dyspozycji mamy bardzo duży zakres nie tylko samych kolorów, ale również rodzajów wykończenia czy samego materiału, z którego są wykonane fronty meblowe.
Szukając frontów kuchennych, bo takie fronty są obecnie najczęściej wyszukiwane, możemy trafić na fronty drewniane, fornirowane, laminowane, lakierowane oraz szklane. To jaki rodzaj frontu meblowego będzie najlepszym wyborem, zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych upodobać.

Fronty kuchenne Szczecin — Renomat

Fronty kuchenne oprócz funkcji estetycznej, bardzo często muszą być funkcjonalne i odporne na warunki, jakie panują w kuchni. Dobrej jakości fronty kuchenne, mogą nam posłużyć wiele lat, zachowując swoje właściwości estetyczne oraz funkcjonalne. W Szczecinie jest wiele firm, które oferują wykonanie i montaż frontów kuchennych, a jedną z takich firm jest Renomat, który od ponad piętnastu lat projektuje, produkuje i odnawia fronty meblowe.
Tak duże doświadczenie w projektowaniu i produkcji frontów kuchennych i meblowych w Szczecinie oraz na terenie województwa zachodniopomorskiego, pozwoliło firmie Renomat zdobyć bardzo dobre opinie i uznanie zarówno wśród odbiorców indywidualnych, jak i firm. Fronty meblowe od firmy Renomat możemy spotkać nie tylko w Szczecinie, ich produkty są również dostępne w Gorzowie, Stargardzie, Goleniowie, Świnoujściu i Kołobrzegu.

Fronty drewniane

Fronty drewniane ze względu na swoje właściwości zaliczają się do najtrwalszych oraz najdroższych. Fronty drewniane są wykonywane najczęściej z drewna dębowego, bukowego, sosnowego oraz jaworu, buku czy olchy. Fronty z litego drewna bardzo często są dodatkowo frezowane i żłobione. Przy tego rodzaju frontach, bardzo dużą uwagę należy zwrócić na jakość ich wykończenia oraz zabezpieczenia. Brak odpowiedniej jakości impregnacji może przyspieszyć proces niszczenia w kuchni czy łazience, gdzie bardzo często jest podwyższona wilgotność powietrza.

Fronty fornirowane

Fronty fornirowane są popularną alternatywą dla frontów meblowych z litego drewna. W przypadku frontów fornirowanych, mamy styczność z elementem, który składa się z płyty MDF lub płyty wiórowej oraz cienkiej warstwy wierzchniej z forniru o grubości do około 1 mm. Przy wyborze frontów fornirowanych należy pamiętać, że cienka warstwa forniru jest stosunkowo miękka i podatna na uszkodzenia. Dlatego też należy dołożyć wielu starań, by odpowiednio zabezpieczyć fronty oraz dbać o ich odpowiednie użytkowanie.

Fronty lakierowane

Jednym z zauważalnych trendów w kategorii wystroju wnętrz są lakierowane fronty kuchenne (meblowe). Znajdują one zastosowanie w nowoczesnych kuchniach i wnętrzach. Zdecydowana większość osób, która szuka nowoczesnych frontów kuchennych, decyduje się na fronty lakierowane, które są dostępne w wykończeniu matowym, półmatowym, pół połysku i połysku. Ten rodzaj wykończenia frontów meblowych ze względu na ilość warstw lakieru jest wyjątkowo trwały i dobrze komponuje się przez wiele lat.

Fronty laminowane

Fronty laminowane to kolejna alternatywa dla frontów drewnianych. Dzięki zdecydowanie niższej cenie od wersji drewnianej czy fornirowej bardzo często jest wykorzystana nie tylko w kuchni, ale również biurze. Fronty laminowane to połączenie płyty wiórowej lub MDF z laminatem. Proces laminacji odbywa się w wysokiej temperaturze, co finalnie nadaje tym elementom odporność na użytkowanie w wilgotnych pomieszczeniach.

Jeśli szukasz frontów kuchennych w Szczecinie lub chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach i zastosowaniu, sprawdź koniecznie ofertę firmy Renomat, która na stronie internetowej www.renomat-banie.pl, gdzie w ofercie jest dostępna galeria wykończenia frontów meblowych, witryny, listy wieńczące, pilastry, sztukateria oraz panele 3D.