Gotowe schody wewnętrzne – nowym rozwiązaniem w wielu domach

schody

We współczesnym świecie coraz większą popularność wśród konsumentów zyskują gotowe schody wewnętrzne. Rozwiązanie to było często zapominane, ponieważ wciąż panowało przekonanie, iż schody powinny być zaprojektowane przez ekspertów – architektów, a następnie odlane z betonu tworząc tym samym klatkę schodową. Skorzystanie ze schodów zabiegowych może nie tylko pozytywnie wpłynąć na końcowy wygląd nieruchomości, lecz także daję szansę na zachowanie sporej ilości miejsca. Nie należy bagatelizować tej opcji w szczególności, gdy mamy do czynienia z mniejszymi metrażami.

Warto poruszyć równie istotą kwestie. A mianowicie, jak wyglądają koszty. Decydując się na gotowe schody wewnętrze otrzymamy z pewnością niższą cenę od klasycznej, betonowej klatki schodowej. Jest to spowodowane faktem, że nie potrzebują one bardzo drogiej konstrukcji zbrojeniowej oraz długo schnącej wylewki. Schody zabiegowe sprawdzą się u każdej osoby, która ma ograniczony budżet, a przy tym nie chciałaby rezygnować z jakości. Pozwalają nie tylko na oszczędność pieniędzy, a także czasu! Właściciele mogą wprowadzić się szybciej do swojego nowego gniazdka.

Bogata oferta

Gotowe schody wewnętrzne z katalogów produkowane są we wszystkich powszechnych technologiach i z różnorakich materiałów, zarówno przeróżnych odmian naturalnego drewna, poprzez stal, laminat, a także kamienia! Do każdego modelu istnieje możliwość dokupienia stylowej, pięknie współgrającej z resztą otoczenia poręczy.

Wszystkie warianty gotowych schodów wewnętrznych są dostępne na rynku, zarówno te prawoskrętne, jak i lewoskrętne.

Przemyślana decyzja

Nie można zdecydować się na pierwsze lepsze możliwe gotowe schody wewnętrzne, ta decyzja powinna być jak najbardziej starannie przemyślana. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi potrzeby budynku, preferencje stylistyczne członków gospodarstwa domowego i co najważniejsze – bezpieczeństwo. Jeżeli w domu mieszkają osoby starsze, schorowane lub dzieci powinniśmy pamiętać o trzech najważniejszych aspektach:

  • materiał (im solidniejszy tym większy poziom bezpieczeństwa)
  • wysokość poręczy (najlepszym rozwiązaniem byłaby wysokość pomiędzy 86 cm a 107 cm)
  • wysokość podestu (optymalne wysokości znajdują się pomiędzy 12 cm a 18 cm)
  • szerokość stopnia (co najmniej 90 cm)

Gdy będziemy się trzymać wymienionych wyżej reguł, w przyszłości możemy uniknąć niejednego wypadku, który mogły spowodować groźne skutki.

 

 

Dodaj komentarz