Hiszpańska Moraira – dlaczego warto się nią zainteresować?

Hiszpańska Moraira

Szukasz trafnego pomysłu na biznes, a interesuje Cię długotrwały zysk na atrakcyjnych warunkach? Zainwestuj w luksusowe nieruchomości na terenie Hiszpanii, dzięki czemu pozyskasz szerokie grono klientów, a także zapewnisz sobie błogi wypoczynek w uznanym kurorcie. Posiadłości na malowniczym wybrzeżu Costa Blanca od lat cieszą się sporym uznaniem przedsiębiorców, przez co odwiedzają je nie tylko zagraniczni turyści.

Piękno hiszpańskiego wybrzeża Costa Blanca

Hiszpania to kraj wielu historii, kultur i smaków, który każdego roku odwiedza ponad 50 milionów turystów. Własny dom w Hiszpanii to marzenie wielu z nas. Poszukując sprawdzonego miejsca na wypoczynek lub rentownego kierunku do inwestycji, nie sposób przejść obojętnie wobec kameralnych, licznych miejscowości, położonych na rozległym wybrzeżu. Udając się na południowy wschód, koniecznie odwiedź Costa Blanca, gdzie znajdziesz takie wielkomiejskie metropolie, jak Alicante czy Walencja. Jeśli jednak dopiero planujesz rynkową ekspansję, a dodatkowo celujesz w podróż do nadmorskiego kurortu, postaw na hiszpańską Morairę.

Mając na uwadze wysoce sprzyjający klimat, jak również atrakcyjne położenie, nie musisz ograniczać się wyłącznie do jednej lokacji. Popularne “Białe Wybrzeże” to region, gdzie nie brakuje zróżnicowanych cenowo i rodzajowo nieruchomości, za które odpowiadają krajowi i zagraniczni deweloperzy. Co więcej, w wielu miejscowościach (np. Morairze) występuje bogate zaplecze terenowych atrakcji, które dostarczają ekskluzywnej rozrywki, nawet przez znaczną część roku. Na każdego, kto kiedykolwiek odwiedzi ten zakątek Hiszpanii, czekają przede wszystkim piaszczyste plaże, górskie tereny zielone czy kameralne zatoczki. Przekonaj się więc, jak wiele korzyści płynie z terenowej eksploracji Costa Blanca, gdzie jednocześnie prężnie rozwija się sprzedaż nieruchomości.

Co warto zobaczyć w Hiszpanii?

Odwiedzając Hiszpanię, każdy z pewnością znajdzie w niej coś wyjątkowego dla siebie. Ze względu na egzotyczny klimat, jak i urozmaicone położenie czy wysoko rozwinięte miasta, kraj ten należy do światowej czołówki popularnych kierunków dla turystów. Oprócz stale rozbudowywanych aglomeracji (m.in. Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, Zaragoza), znajdziesz też dziesiątki kurortów, położonych nad Morzem Śródziemnym czy w Pirenejach. Myśląc o wyjeździe w ten zakątek świata, pamiętaj także o jego federacyjnej administracji, w szczególności złożonej dialektyzacji regionów o silnej autonomii.

Hiszpania od wieków słynie nie tylko ze śródziemnomorskiego klimatu, ale również stanowi ponadczasową kolebkę zabytków z czasów panowania rozmaitych cywilizacji. Starannie zachowana architektura z życia dawnych pokoleń znajduje się praktycznie w każdym większym mieście, któremu często towarzyszy tradycyjna galeria sztuki bądź regionalne muzeum. Oddalając się od historycznego centrum wielu miejscowości, możesz w dodatku spotkać zamknięte obszary chronionej przyrody, zazwyczaj parki narodowe, ogrody botaniczne lub rezerwaty biosfery.

Atrakcje turystyczne

Wybierając się na krajoznawczą wycieczkę lub wakacyjny urlop do Hiszpanii, istnieje naprawdę sporo możliwości wypoczynku. Znajdziesz tu zarówno miejskie skupiska zabytków (Madryt, Barcelona, Sewilla, Grenada, Kordoba itp.), jak i znacznie mniej oblegane perły śródziemnomorskiej natury (np. La Gomera, La Palma, Lanzarote). Przykładem nadmorskiej miejscowości z historią w tle jest niewątpliwie hiszpańska Moraira, gdzie oprócz plenerowego kompleksu plaż, wznosi się kameralna starówka Teulada oraz wieża obronna Castillo.   

Na uwagę zasługuje stosunkowo bliskie sąsiedztwo gór i morza w wielu zakątkach kraju (m.in. Góry Betyckie nad Morzem Śródziemnym, Góry Kantabryjskie nad Zatoką Biskajską). Celując w aktywne spędzanie wolnego czasu, możesz wybrać naprawdę wiele pozycji, przede wszystkim różnorodne sporty wodne, terenową jazdę na rowerze, a nawet skałkową wspinaczkę. Dla miłośników słonecznej oazy spokoju przewidziano natomiast rozległe kąpieliska z dużą liczbą plaż, wydm i zatoczek (Costa Blanca, Costa Brava, Costa del Sol itp.).

Przyroda

Odwiedzając “Białe Wybrzeże”, możesz każdego roku podziwiać piękno śródziemnomorskiej natury. Na jego obszarze znajdziesz kilka krajoznawczych pozycji, objętych ochroną, gdzie występują wyjątkowe, starannie pielęgnowane, typowe dla egzotycznego klimatu gatunki fauny i flory. Sporym uznaniem odwiedzających cieszy się szczególnie El Huerto del Cura, ogród botaniczny w Elche, gdzie w centrum uwagi znajdują się najokazalsze palmy w Europie. Miejsce to doskonale wpisuje się w śródziemnomorski krajobraz, gdyż na jego terenie rośnie wiele drzew pomarańczowych, cytrynowych i figowych.

Co dodatkowo warto zobaczyć w Costa Blanca, myśląc o eksploracji dzikiej przyrody? Zwróć uwagę na kompleks Fuentes de Algar w Calpe, laguny wodospadów, których skrajna głębokość sięga nawet pięciu metrów. Miejsce to stanowi raj nie tylko dla miłośników wędrówek, ale – za sprawą krystalicznej wody – posiada także lecznicze właściwości. Dodatkowo, rezerwat ten leży nieopodal malowniczego miasteczka Callosa d’en Sarrià, gdzie udostępniono ogród botaniczny z dino-parkiem.

Plaże

Od ponad 50 lat Costa Blanca uznawana jest za jeden z najpopularniejszych regionów dla wczasowiczów nad Morzem Śródziemnym. Jej nazwa pochodzi od skupiska białych plaż i niewielkich bielastych wiosek w głębi powierzchni. Charakterystyczną cechą tej części wybrzeża jest turkusowo-niebieska woda, która zazwyczaj łagodnie opada na ląd, tworząc niepowtarzalną aurę nadmorskiej okolicy. Śródziemnomorski klimat oraz piaszczyste ukształtowanie terenu sprzyja kąpieliskom, przede wszystkim za sprawą szerokich plaż, rozciągających się na ponad 240 km nabrzeżu.

Mając na uwadze wysoko rozwiniętą zabudowę linii brzegowej, kąpieliska opatrzono bogactwem terenowych atrakcji. Plaże “Białego Wybrzeża” bardzo często sąsiadują z punktami aktywności dla sympatyków sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, kitesurfing, windsurfing czy żeglarstwo. Ponadto, przy niektórych z nich można też korzystać z podwodnego zaplecza do nurkowania.

nieruchomości Hiszpania Carisma

Cel inwestowania w nieruchomości

Pozyskując nieruchomości w Hiszpanii, zapewnisz sobie nie tylko prestiżowe miejsce zamieszkania w malowniczej scenerii, ale także atrakcyjny rynek do dalszej inwestycji. Dokonując zakupu dowolnej posiadłości, miej na uwadze turystyczne portfolio kraju, które może ułatwić Ci pozyskanie stałych klientów, również z Polski. Wakacyjny wynajem dla turystów opłacalny jest zwłaszcza na wybrzeżu, co zapewnia wielomiesięczny zysk, bez konieczności częstej zmiany lokalizacji.

Jeśli interesuje Cię kupno nieruchomości w popularnym kurorcie Hiszpanii, nie musisz od razu wprowadzać się na nowo pozyskany grunt. Opłacalnym rozwiązaniem wydaje się sezonowy wynajem dla odwiedzających wczasowiczów, na krótki wakacyjny wyjazd bądź służbową delegację. Weź pod uwagę użytkowe koszty, podlegające przyszłym najemcom, w tym miesięczną cenę za korzystanie z energii czy mediów. Prowadząc dom lub willę, możesz przekazać gościom całkowity metraż bądź udostępnić jedynie specjalnie zaaranżowane pokoje. W celu utrzymania czystości i nadzorowania porządku, w tym sprawnej obsługi lokatorów, możesz zatrudnić profesjonalnego portiera bądź kierownika działu rezerwacji. Pomocne powinno okazać się też rachunkowe wsparcie księgowego, który zajmie się bieżącymi opłatami za świadczone przez Ciebie usługi.

Własne mieszkanie lub dom w Hiszpanii

Jeśli zdecydujesz się na wynajem bądź zakup nieruchomości na terenie Hiszpanii, po pierwsze rzetelnie prześledź aktualne warunki na rynku. Na cenę każdej z nich istotny wpływ ma szereg logistyczno-mieszkaniowych czynników, takich jak położenie, jakość wyposażenia czy metraż posiadłości. Kierunek Costa Blanca od lat wyróżnia opłacalność i duże zapotrzebowanie, dlatego miesięczne koszty, konieczne do życia na przystępnym poziomie, nie powinny przekraczać kilkuset Euro. Dochodowym rozwiązaniem w ostatnim czasie wydaje się tzw. flipowanie. Jego zasadą jest zakup do remontu, a następnie odsprzedaż z zyskiem, gdzie w konsekwencji następuje wdrożenie nowych udogodnień bądź aranżacja droższego wyposażenia.

Wybierając się w służbową delegację lub urlopowe wakacje, szukaj posiadłości, położonych w kurortach na wybrzeżu, zwłaszcza w jego południowo-wschodniej części. Nieruchomości w Hiszpanii na Costa Blanca wyróżnia komfort za korzystną cenę, co jest wynikiem sporego zróżnicowania pozycji, rosnącej liczby nabywców, jak również regularnego zainteresowania ze strony klientów. Jeśli jednak interesuje Cię miejsce do stałego zamieszkania, koniecznie rozważ opcję zakupu posesji z pełnym wyposażeniem, przede wszystkim meblami oraz urządzeniami RTV i AGD.

Biuro nieruchomości z doświadczeniem

Nieruchomości w regionie Costa Blanca to inwestycja na długi okres czasu, dlatego warto się do niej odpowiednio przygotować, załatwiając szereg niezbędnych formalności. Dokonując zakupu dowolnie wybranego apartamentu, domu lub mieszkania, najlepiej zaufaj profesjonalnej agencji z kompleksową ofertą sprzedaży oraz obsługą biura do “spraw życiowych”. Grono kompetentnych i sprawdzonych specjalistów Carismy od ponad 28 lat pomaga w załatwianiu urzędowych zobowiązań, jak i innych warunków do egzystencji i legitymizacji pobytu w Hiszpanii.

Sprzedaż nieruchomości na Costa Blanca uznajemy za naszą specjalność, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować Ci wyłącznie najwyższej jakości posiadłości z pierwszej ręki. Każda zakupiona nieruchomość spełnia najnowsze standardy budownictwa, a w dodatku posiada certyfikowaną dokumentację wykonawcy, co zapewnia nowym nabywcom wieloletnią gwarancję niezawodności. W zakresie działań na potrzeby klientów Biura Nieruchomości Carisma, znajdziesz nie tylko certyfikowaną sprzedaż nieruchomości. Ponadto, zajmujemy się załatwianiem kluczowych spraw na potrzeby rejestracji i zamieszkania, takich jak:

  • akty małżeńskie, akty notarialne, akty urodzenia;
  • dokumentacje bankowe;
  • prywatna opieka medyczna;
  • rachunki księgowe;
  • szkoła dla dziecka;
  • tłumaczenia przysięgłe;
  • ubezpieczenie zdrowotne;
  • zezwolenie na pobyt rezydenta.

Carisma Oddział firmy w Polsce

Carisma Immobilien S.L.
e-mail: [email protected]
tel/fax: +48 58 621 00 31


Carisma Biura w Hiszpanii

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Calpe/Benissa Carisma Immobilien S.L.
Avinguda de la Marina
Urb. La Fustera 23A
03720 Benissa
Alicante, Hiszpania
e-mail: [email protected]
tel: +34 966 444 435
https://www.carisma.pl/kontakt-benissa-alicante.html
https://www.google.com/maps?cid=2075798000775482313

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa Blanca
Torrevieja/Alicante Carisma Design S.L
Calle Alhambra 2,
03189 Torrevieja – Orihuela Costa
e-mail: [email protected]
tel: +34 678 347 321

Carisma Nieruchomości Hiszpania Costa del Sol Marbella
Marbella Carisma Immobilien S.L.
e-mail: [email protected]
tel: +34 966 444 435