Jak dbać o lustra i szklane panele w domu?

szklane panele

Duże lustra na wymiar jak i dekoracyjne szklane panele dzięki swoim możliwościom wtopienia się w aranżację praktycznie każdego pomieszenia zostały mocno polubione przez wszystkich dekoratorów wnętrz. Dzięki swojej trwałości, funkcjonalności i estetycznemu wyglądowi stosowane są zarówno w przestrzeniach publicznych jak i w domach. Jednak jak każdy inny element wnętrz – ulega on zabrudzeniom. Zdobywając właściwą wiedzę na temat sposób utrzymania ich w czystości będziemy mogli cieszyć się szklanymi panelami przez wiele lat. Jak? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule poniżej. 

1. Lustro w łazience – jak o nie zadbać?

2. Panele szklane w kuchni – jak o nie zadbać? 

3. Najczęstsze błędy w pięlęgnacji luster i paneli szklanych

1. Lustro w łazience – jak o nie zadbać?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na zakup gotowego lustra wolnowiszącego czy lustra na wymiar w Warszawie, wystarczającym narzędziem do umycia każdego z nich będzie zwilżona letnią wodą miękka ściereczka, wykonana z materiału, który nie pozostawi tzw. kłaczków na powierzchni lustra. Może to być zwykła bawełniana ścierka lub miękki ręcznik papierowy. Największą zmorą dla luster w łazience jest wilgoć – podczas kąpieli lustra ulegają tzw. “poceniu się”, a para wodna, która na nich osiada nie tylko sprawia, że nic w nim nie widzimy, ale może nawet prowadzić do jego korozji. Aby zapobiec temu zjawisku wystarczy przetrzeć jego powierzchnię ściereczką nasączoną niewielką ilością gliceryny. 

2. Panele szklane w kuchni – jak o nie zadbać? 

Coraz częściej jednym z elementów dekoracyjnych naszych kuchni są panele szklane z grafiką na szkle. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że wybór grafiki na szkle jest na tyle szeroki, że jesteśmy w stanie wkomponować je w każdy styl kuchni, a po drugie dlatego, że szkło nie ulega przebarwieniom jak niektóre płytki ceramiczne. Dzięki temu możemy zachować nienaganny styl w naszej kuchni na lata. Aby tak się stało, należy również odpowiednio o nie zadbać. Panele do kuchni najczęściej są narażone na zabrudzenia tłuszczem pochodzącym z gotowania. Regularne czyszczenie ściereczką z ciepłą wodą czy dedykowanym płynem do szyb w zupełności wystarczy.

3. Najczęstsze błędy w pielęgnacji luster i paneli szklanych

Do czyszczenia powierzchni szklanych paneli nie należy używać środków takich jak mleczka czyszczące czy różnego rodzaju pasty. Zawierają one mikrogranulki, które mogą zmatowić i porysować powierzchnię szkła. Chcąc uniknąć wszelkich smug i zadrapań najlepiej stosować ścierki dedykowane do czyszczenia luster i innych szklanych paneli. Jeśli chcemy być pewni, że odpowiednio zadbamy o nasze lustra czy panele szklane – zawsze możemy zasięgnąć porady specjalistów takich jak Zakład Szklarski Warszawa.