Jak połączyć wygodę mieszkania w wielkim mieście z obcowaniem z naturą?

rynek nieruchomości Warszawa

Wielu inwestorów zadaje sobie to pytanie. Podobnie jak większość mieszkańców Warszawy, którzy planują zakup nowego mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji. W związku z tym coraz większa liczba inwestycji usytuowana jest w naturalnym otoczeniu zieleni i stawów. Sprawdzamy, czy połączenie miejskiej wygody z obcowaniem z naturą bywa możliwe. Jak nie rezygnować z uroków wielkiego miasta, a przy tym mieszkać wygodnie w stolicy? Podpowiadamy.

Zielone dzielnice Warszawy

Wbrew powszechnemu przekonaniu, znajdziemy tu wiele miejsc atrakcyjnych pod względem przyrodniczym. Miasto cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród osób poszukujących domu lub mieszkania dla siebie, jak i inwestorów. Niezwykle istotnym kryterium wyboru jest nie tylko bliskie położenie nieruchomości od centrum miasta, ale też usytuowanie pośród zieleni z dala od zgiełku ruchliwych ulic.

Wiele nowych inwestycji znajduje się w prestiżowych dzielnicach Warszawy, na przykład na Wilanowie, Mokotowie, Ursynowie czy Żoliborzu. Bardzo atrakcyjnym miejscem na mapie stolicy są Bielany oraz peryferie Warszawy – Rembertów, Wesoła, Białołęka czy Ursus. Zamieszkujący na Ursynowie mogą liczyć na bliskość do Lasu Kabackiego, gdzie można pospacerować lub pojeździć na rowerze. Pełen okolicznych parków, skwerów zieleni i ścieżek rowerowych jest Mokotów. Oprócz walorów estetycznych, mieszkańcy tej dzielnicy mogą liczyć na bliską odległość oraz szybki dojazd do centrum miasta. To doskonała przestrzeń dla osób, które cenią ciszę i spokój oraz uwielbiają aktywny wypoczynek.

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie

W stolicy znajdują się atrakcyjne tereny, gdzie można odetchnąć pełną piersią. Mieszkańcy stołecznego miasta mogą w pełni korzystać z infrastruktury wielu dzielnic. Mieszkania na sprzedaż w Warszawie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą żyć wygodnie i ekologiczne, blisko obiektów kulturalnych i przyrody. Biorąc pod uwagę czynniki, takie jak czystość powietrza, udział terenów zielonych czy natężenie ruchu ulicznego w godzinach szczytu wygrywa Wesoła. Dzielnica jest położona w bliskiej odległości od Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje dobra jakość powietrza, wyjątkowy mikroklimat i uroki naturalnego otoczenia.

Wielbicielom życia blisko natury polecamy Wawer, Rembertów czy Bemowo, gdzie w pobliżu zlokalizowany jest las o powierzchni 508 hektarów. Warszawiakom podoba się też Żoliborz, z niezwykle popularnymi terenami Sadów Żoliborskich. Na Białołęce warto docenić bliskość dwóch rezerwatów przyrody, a na Bielanach pobliski Las Bielański.

Podsumowanie

Połączenie wygody mieszkania w wielkim mieście z obcowaniem z naturą jest możliwe także w warszawskich w dzielnicach. Dobrze zorganizowana sieć ścieżek rowerowych, trasy spacerowe, liczne miejsca z eko-jedzeniem, duże sieci handlowe oraz bliska odległość od największych centrów biznesowych przypadnie do gustu osobom w różnym wieku. Wszystkie dzielnice w stolicy są doskonale skomunikowane z resztą miasta. Dzięki temu w Warszawie każdy znajdzie lokalizację idealnie dopasowaną do swoich potrzeb. 

Opracowanie: GetHome.pl