Jak taniej zainstalować fotowoltaikę?

fotowoltaika

Coraz więcej osób jest zainteresowanych montażem instalacji fotowoltaicznej. Powody nie są trudne do odgadnięcia – fotowoltaika to bowiem sposób na niższe rachunki za prąd oraz uniezależnienie się od podwyżek cen. Trzeba jednak przyznać, że zakup i montaż paneli słonecznych stanowią sporą inwestycję. Czy istnieje sposób na oszczędności w tym zakresie? Jak obniżyć koszt instalacji PV bez kompromisów w zakresie jej jakości?

Instalacja fotowoltaiczna – udana inwestycja

Każda instalacja fotowoltaiczna to inwestycja w obniżenie kosztów pozyskania energii elektrycznej. Aby jednak była udana, czyli opłacalna, musi spełniać pewne warunki. Kluczowy jest przede wszystkim dobór jej parametrów. Ważne są jednak również wybrane urządzenia. Moduły fotowoltaiczne wysokiej jakości i o odpowiednio dobranej mocy są w stanie pokryć zapotrzebowanie budynku na prąd niemal w całości.

Dzięki umowie prosumenckiej wyprodukowane nadwyżki mogą być oddawane do zakładu energetycznego, a następnie odbierane na preferencyjnych warunkach w momencie, w którym zapotrzebowanie przewyższa produkcję. Istotny będzie też montaż pozwalający do maksimum wykorzystać moc paneli. Najczęściej umieszcza się je na dachu, skierowane na południe i nachylone pod kątem około 30 stopni – dzięki temu ilość energii wytwarzanej z 1 kW mocy jest największa.

Opłacalność instalacji zależy również od jej ceny – im jest tańsza, tym szybciej zwrócą się koszty poniesione na jej zakup. Jak zadbać o to, by zakup paneli fotowoltaicznych nie był zbyt drogi?

Dotacje do instalacji fotowoltaicznej – sposób na oszczędności

Dotacje na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych są dostępne w ramach programów rządowych i samorządowych. Pozwalają one na pokrycie znacznej części kosztów montażu instalacji. Dzięki nim można więc kupić panele słoneczne o wiele taniej. Wpływa to na zwiększoną opłacalność całej instalacji i szybszy zwrot kosztów inwestycji. Warto przed zakupem sprawdzić, jakie programy wsparcia są aktualnie prowadzone, by wybrać ten najlepszy.

Panele fotowoltaiczne – kupuj mądrze!

Warto również wiedzieć, gdzie kupić panele fotowoltaiczne, aby uzyskać najlepszą cenę. Rekomenduje się dokonywanie zakupów w hurtowniach, które oferują najkorzystniejsze stawki. Nie musisz się martwić o ich dostępność dla “zwykłego” człowieka – hurtownie bez problemu realizują również zamówienia detaliczne.

Jeśli zaś zechcesz kupić panele słoneczne oraz osprzęt do stworzenia instalacji w większych ilościach (np. umawiając się z sąsiadami), zwykle możesz liczyć na dodatkową zniżkę. Zakupy w hurtowni wiążą się również z innymi zaletami!

Zakup paneli PV w hurtowni – dlaczego warto?

Specjalistyczna hurtownia sprzedająca panele fotowoltaiczne i pozostałe elementy systemów solarnych to najprawdopodobniej najlepsze miejsce na zakupy – i to nie tylko ze względu na koszty. Jeśli chcesz uniezależnić się od dostaw z sieci energetycznej poprzez wytwarzanie własnej energii, w hurtowni znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Bardzo szeroki wybór pozwala dobrać idealne panele, niezawodny falownik zamieniający produkowany w ogniwach prąd stały na prąd zmienny używany w instalacji elektrycznej, odpowiedniej jakości przewody, a także wszelkie niezbędne akcesoria, również te montażowe.

Dostępność wszystkich elementów w jednym miejscu nie tylko ułatwia zakupy i pozwala optymalizować koszty, ale również pozwala zrealizować każdy, nawet nietypowy projekt. Niezależnie od tego, gdzie chcesz zainstalować panele (w domu, w firmie, w gospodarstwie, na dachu, na gruncie) i jaka moc instalacji Cię interesuje, bez trudu kupisz odpowiednie urządzenia.

Ponadto w hurtowni możesz liczyć na:

  • markowy, dobrej jakości sprzęt,
  • dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań służących do produkcji energii z promieni słonecznych,
  • profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo,
  • wygodne zakupy i szybką dostawę – większość elementów jest dostępnych od ręki.

Dobra i niedroga instalacja PV

Podsumowując, jeśli interesuje Cię nie tylko wydajna, ale również jak najbardziej opłacalna instalacja, warto dokładnie rozważyć, gdzie kupisz jej elementy. Hurtownia taka jak Muno to pod wieloma względami najlepszy wybór. Możesz w niej liczyć nie tylko na przystępne ceny, ale również na jakość. Dzięki temu panele na pewno nie zawiodą Twoich oczekiwań w zakresie trwałości czy ilości produkowanego prądu.