Jak wybrać idealną lodówkę?

Jak wybrać idealną lodówkę?

Zakup idealnej lodówki wiąże się z koniecznością zapoznania się ze specyfikacjami wielu różnych modeli, uwzględnienia wymiarów, sprawdzenia dodatkowych funkcji i wielu innych rzeczy. Ważne jest między innymi to, czy w razie potrzeby będzie można zmienić kierunek otwierania drzwi. Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na to, aby nowa lodówka pasowała do kuchni. Obecnie producenci mają w ofercie lodówki wolnostojące i do zabudowy w wielu różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu każdy ma możliwość zakupu sprzętu, który będzie odpowiadał wszystkim potrzebom domowników.

  1. Lodówki wolnostojące czy do zabudowy?
  2. Co warto przemyśleć przed zakupem nowej lodówki?
  3. Czy zmiana kierunku otwierania drzwi jest potrzebna?
  4. Przydatne funkcje nowoczesnych lodówek

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nowa lodówka będzie miała wszystkie niezbędne dodatkowe funkcje, a przede wszystkim posłuży ci przez wiele lat, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Znajdziesz tu również informacje na temat sklepu, w którym można znaleźć produkty z kategorii lodówki w najlepszych cenach.

Lodówki wolnostojące czy do zabudowy?

Pierwszą rzeczą, którą trzeba uwzględnić przy wyborze lodówki, jest to, czy zostanie zabudowana, czy też ma to być model wolnostojący. Wbrew pozorom ceny lodówek przeznaczonych do zabudowy są zazwyczaj dużo wyższe, a dodatkowo tego typu rodzaje lodówek mają mniejszą pojemność. Coraz więcej osób wybiera więc tradycyjne modele wolnostojące, szczególnie że w razie potrzeby można je łatwo wymienić.

Co warto przemyśleć przed zakupem nowej lodówki?

Duże znaczenie dla komfortu użytkowania lodówki ma położenie zamrażarki. Jeżeli ktoś często z niej korzysta, wygodniejsza będzie lodówka z zamrażarką umieszczoną u góry. Można również rozważyć wybór lodówki z wysuwaną zamrażarką, co zdecydowanie ułatwia szybkie znalezienie potrzebnych w danym momencie produktów.

Czy zmiana kierunku otwierania drzwi jest potrzebna?

Większość lodówek pozwala na zmianę kierunku otwierania drzwi, ale dla pewności warto to sprawdzić przed zakupem. Jeżeli okaże się, że wybrany model nie daje takiej możliwości, należy upewnić się, że drzwi otwierają się w odpowiednią stronę.

Kolejną rzeczą, którą opłaca się sprawdzić przed złożeniem zamówienia, jest klasa energetyczna lodówki oraz rzeczywiste roczne zużycie prądu. Przy okazji można sprawdzić, czy dany model wykorzystuje system no frost, poziom hałasu db (jest to szczególnie istotne w przypadku kuchni, które są połączone z salonem) oraz pojemność. Nawet jeżeli początkowo wydaje się, że spokojnie wystarczy mała lodówka, to jednak lepiej od razu kupić większą. W końcu w każdej kuchni zmieści się lodówka o co najmniej standardowych wymiarach, a lepiej zapewnić sobie możliwość przechowywania dodatkowych produktów spożywczych niż później denerwować się koniecznością ciągłego ich układania, aby cokolwiek zmieścić. 

Przydatne funkcje nowoczesnych lodówek

Największy wybór lodówek oferuje sklep internetowy, w którym można znaleźć zarówno małe, średnie, jak i duże lodówki. Jeżeli ktoś nie wie, jaką lodówkę wybrać, może postawić na asortyment któregoś z popularnych producentów. Świetnym przykładem są lodówki Whirlpool, Bosch, Zanussi, Gorenje i Samsung. Na stronie kategorii z lodówkami można skorzystać z filtrów, dzięki którym można łatwo sprawdzić, które modele zostaną dostarczone w ciągu 24 godzin, wyszukać lodówki dostępne w konkretnym kolorze lub o szerokości odpowiadającej potrzebom klienta. Przy każdej lodówce znajduje się dokładny opis, w którym można znaleźć informacje o dodatkowych funkcjach typu dozownik do wody lub kostkarka do lodu.