Kabina prysznicowa czy ścianka prysznicowa – co wybrać do łazienki?

Dla kogo odpowiednia będzie kabina prysznicowa z brodzikiem?

Jeżeli chodzi o aranżację łazienki, to są zwolennicy wanien, ale i takie osoby, które nie wyobrażają sobie innego rozwiązania niż prysznic. Dla nich kabina prysznicowa z brodzikiem to absolutne must have. Jest jednak jeszcze inne rozwiązanie, a mianowicie kabina typu walk in ze ścianką prysznicową. Które lepiej się sprawdzi?

Brodzik brodzikowi nierówny i jeśli wybierze się model zlicowany z podłogą można zapewnić ergonomię, nawet w takiej łazience, z której korzystać będą także osoby starsze. Wysoki brodzik jest mało praktyczny, choć sprawdzą się w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które chcą wykorzystać ten element nie tylko do brania prysznica, ale i kąpieli dziecka. Generalnie jednak płaski brodzik jest bardziej uniwersalny. Istotne znaczenie mają ścianki prysznicowe. Powinny być solidne i wykonane ze szkła hartowanego. Mogą być umieszczone w aluminiowych ramach dodatkowo zabezpieczonych przed wilgocią. Istotne znaczenie ma łatwość otwierania i zamykania skrzydła kabiny. Można wybrać model piaskowany, który zapewni większe poczucie intymności. 

Kabina typu walk in – nowoczesny element oszczędzający przestrzeń

Na pewno zarówno w małej, jak i większej łazience sprawdzi się kabina typu walk in. Nie musi być to typowa kabina, a raczej wnęka prysznicowa przedzielona ścianką prysznicową. Takie rozwiązanie daje poczucie przestronności i sprawdzi się na pewno w przypadku tych osób, które nie lubią przebywania w ciasnych, zamkniętych przestrzeniach. Nie trzeba również obawiać się o konieczność częstego wycierania podłogi. Wystarczy zastosować odpływ liniowy z odpowiednim spadkiem i estetycznie wykończyć go chromowanym, ozdobnym rusztem. Taka ścianka prysznicowa będzie ozdobą każdej łazienki. Oczywiście dla bezpieczeństwa podłogę należy wyłożyć nieśliskimi płytkami o matowej strukturze. Bardzo ważny jest również sprawnie działający system wentylacji. Dzięki temu po porannym czy wieczornym prysznicu szybko nie będzie śladu, bo szyby będą błyskawicznie odparowywać bez pozostawiania nieestetycznych zacieków. Ścianka prysznicowa może być nie tylko hartowana i wyposażona w samoczyszczącą powłokę, ale i półkę czy uchwyt na ręczniki. Dzięki temu można zapewnić sobie wygodę w czasie codziennej kąpieli pod prysznicem. Na pewno jest to znacznie wygodniejsze i nowocześniejsze rozwiązanie od tradycyjnej kabiny prysznicowej. 

Artykuł powstał przy współpracy z: https://sevante.pl/.