Kabina prysznicowa do każdej łazienki

Kabina prysznicowa

Kabina prysznicowa musi zapewniać komfort i swobodę. Jednakże w zderzeniu z rzeczywistością i złośliwością rzeczy martwych, często rezygnujemy z wygody na rzecz praktycznej strony życia. Jednak dzisiaj nie musimy wybierać pomiędzy kąpielą w komfortowych warunkach a małym metrażem łazienki. Dostępna na rynku szeroka oferta armatury łazienkowej to także wysokiej jakości prysznice najbardziej popularnych firm. Spośród wielu modeli kabin dostępne są także kabiny prysznicowe półokrągłe i kwadratowe. Ze względu na indywidualne wymiary, wynikające z różnych wielkości łazienek wiele marek oferuje produkty na wymiar w pełni dostosowane do miejsca przeznaczenia.

Niezwykle bogata oferta kabin prysznicowych to asortyment wykonany z komponentów o najwyższej jakości. Wśród wielu modeli, oprócz tych klasycznych dostępne są także kabiny otwierane pokryte powłoką AntiCalc jak np. New Trendy Avexa, która uniemożliwia tworzenie się wapiennych osadów.

Kabiny prysznicowe z brodzikiem

Ilość rozwiązań dostępnych na rynku jest bardzo duża, znajdziemy kabiny o różnorodnej gamie kształtów, o różnym sposobie otwierania, wielu kolorach profili i wariantach szkła. Zdarza się, że do niektórych kabin dedykowane są specjalne brodziki, wynika to z nietypowego promienia brodzika lub kształtu. Wśród nich oprócz standardowych wyróżniają się brodziki posadzkowe, które montuje się na równi z płytkami podłogowymi, brodziki niskie oraz głębokie. Na tle nowoczesnej armatury łazienkowej idealnie prezentują się zarówno klasyczne akrylowe brodziki jak również produkty betonowe lub wykonane z konglomeratu lub metalu. Większość dostępnych brodzików to produkty renomowanych producentów oferowane w różnorodnej kolorystyce. W przypadku wątpliwości lub problemów z dopasowaniem wybranego modelu brodzika do kabiny prysznicowej zawsze można liczyć na pomoc doradców, których znajdziesz w każdym sklepie z łazienkową armaturą. Kabina prysznicowa to nie jedyne rozwiązanie, alternatywnym rozwiązaniem mogą zostać drzwi prysznicowe zabudowane w wnęce, parawan nawannowy lub ścianki szklane typu walk-in.

Pomysł na kabinę prysznicową narożną

Istotą kabiny prysznicowej narożnej jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni łazienkowej z jednoczesnym stworzeniem przestronnego miejsca wewnątrz kabiny. W tym celu za miejsce umieszczenia kabiny obiera się narożnik pomieszczenia. Tego typu kabiny dostępne są w wariantach z rozsuwanymi lub otwieranymi drzwiami. Niewielkim łazienkom dedykowane są narożne prysznice z owalną kabiną oraz rozsuwanymi drzwiami. Jednak niezmiennie ogromną popularnością cieszą się modele kwadratowe lub prostokątne z wahadłowymi drzwiami. Ten typ kabiny jest idealny kiedy w środkowej części łazienki mamy niewiele miejsca na swobodne wchodzenie i wychodzenie z łazienki.

Nowoczesne kabiny prysznicowe

Jednym z najbardziej popularnych rodzajów kabin prysznicowych są kabiny typu walk-in, stwarzające wrażenie otwartego prysznicu, który od reszty pomieszczenia oddziela wyłącznie pojedyncza ścianka. Tego typu rozwiązanie pod postacią dużej, przezroczystej tafli szkła jest nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości ale też optycznie powiększą łazienkową przestrzeń. Sprawdź też inne kabiny New Trendy dostępne na rynku.

 Wymiary i akcesoria kabiny prysznicowej

Niezwykle atrakcyjnymi produktami są gotowe kabiny prysznicowe jak również ścianki i drzwi dostępne w wielu wymiarach na potrzeby indywidualnych zamówień. Dzięki tego typu rozwiązaniom każdy z nas może samodzielnie skonstruować konkretny rodzaj kabiny odpowiadający metrażowi łazienki.

Poza brodzikami i kabinami istotny jest także wybór niezbędnych akcesoriów łazienkowych takich jak maty antypoślizgowe oraz wodoodporne zasłony wykonane z PCV, ułatwiające utrzymanie łazienki w czystości. Godną polecenia jest także kolekcja półek pod prysznic, pozwalających zaprowadzić porządek w kosmetykach.