Kilka powodów, dla których warto mieć dzbanki filtrujące w swoim domu

woda

Woda jest niezbędna do życia – pijemy ją, używamy do gotowania, mycia się, prania, czy sprzątania, choć to nadal nie wszystko. Zakłada się, że każdy z nas zużywa ponad 100 litrów wody dziennie, dlatego wcale nie dziwi chęć wprowadzenia w tym zakresie pewnych oszczędności. Jednym z pomysłów, dzięki którym można korzystać z niej nieco bardziej świadomie, jest używanie dzbanków filtrujących. Jakie i dlaczego warto wybrać? Zapraszamy do lektury.

Dzbanki filtrujące – dlaczego warto?

Dzbanki filtrujące to produkty mające na celu umożliwienie korzystania z wody płynącej prosto z kranu. Wiele dużych miast udostępnia wodę, która nadaje się do spożycia, co jest potwierdzone badaniami, jednak ze względu na szeroką skalę i konieczność jej oczyszczania może mieć ona nie najlepszy smak. Wybawieniem okazują się więc dzbanki filtrujące, które dzięki specjalnie dobranym filtrom wpływają na poprawę smaku. Dodatkowo owe wkłady pomagają też w eliminacji ewentualnego zapachu, który może wynikać z nadmiernego nachlorowania wody.

Korzystając z dzbanków z filtrami, można jednak nie tylko wpłynąć na jej smak, ale też zminimalizować ryzyko przedostania się ewentualnych osadów. Do wyboru mamy produkty z węglem aktywnym, które uniemożliwiają rozwój bakteriom, czy także filtry rozprawiające się z nadmierną ilością żelaza. W gospodarstwach domowych nierzadko dochodzi do nieodwracalnych uszkodzeń artykułów wymagających korzystania z wody, takich jak żelazka. Wynika to zazwyczaj z problemu tzw. twardej wody, która prowadzi do tworzenia się osadów zwyczajnie niszczących nasze urządzeniem. Ratunkiem jest więc korzystanie z dzbanków wyposażonych we wkłady zmiękczające wodę, dzięki którym można uniknąć kłopotów z uszkodzeniem przyrządów.

Jakie dzbanki filtrujące wybrać?

Wybierając dzbanek do swojego domu, należy przede wszystkim zastanowić się nad jego pojemnością. Jeśli pijemy sporo wody, najlepiej postawić na większe modele, dzięki którym zawsze będziemy mieć pod ręką odpowiednią ilość. Dzięki dzbankom można bez obaw pić kranówkę, co przyczynia się do niemałych oszczędności w domowym budżecie.

Oprócz tego nie sposób pominąć również kwestii pozytywnego wpływu na środowisko! Jeśli nie kupujemy wody, ograniczamy tym samym generowanie plastikowych butelek. Zamiast tego mamy w zasięgu zawsze świeżą, smaczną wodę, którą można uzupełniać pojemniki wielokrotnego użytku, znacznie wygodniejsze niż butelki PET, a przy tym ekologiczne i o wiele od nich ładniejsze.