Kocioł na gaz, czyli sposób na wygodne, tanie i nowoczesne ogrzewanie!

kocioł gazowy

Ogrzewania na gaz nie sposób przecenić. Jest korzystne ekonomicznie, wygodne w użytkowaniu i, na dodatek, w ramach programu Czyste Powietrze można otrzymać na nie dofinansowanie! A to nie wszystkie jego zalety!

Nowoczesne kotły gazowe są niemal bezobsługowe, a paliwo jakim jest gaz – stosunkowo tanie. Nic dziwnego, że w wielu domach w Polsce to właśnie kocioł gazowy jest źródłem ogrzewania.

Kocioł gazowy – ile można zaoszczędzić?

Piec gazowy to realne oszczędności. Jeśli weźmiemy pod uwagę stosunkowo nowy dom, właściwie ocieplony, z zapotrzebowaniem na ciepło 100 kWh/m2/rok to w przypadku ogrzewania gazem koszt wyniesie nieco ponad 3 tys. zł. Przy tej samej powierzchni i warunkach ogrzewania olejem opałowym koszt wyniesie ponad 5,5 tys. zł – podobnie jak przy ogrzewaniu energią elektryczną. Tańsze od gazowego jest ogrzewanie pompą ciepła.

Zalety kotłów gazowych

Nowoczesne kotły gazowe, czyli kotły kondensacyjne mają wysoką sprawność przekraczającą 100 procent! Ich obsługa jest niezwykle prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Co więcej, raz zaprogramowany kocioł jest praktycznie bezobsługowy.

Przy piecach gazowych nie trzeba składować paliwa, utylizować popiołu. Nowoczesne, wysokiej jakości kotły kondensacyjne zużywają ponadto mniej gazu w porównaniu z tradycyjnymi kotłami gazowymi. Charakteryzują się też cichą pracą i wysoką jakością wykonania. Znani producenci oferują także swoje wsparcie przy obsłudze inwestycji – począwszy od doboru, przez montaż, po uruchomienie. Gwarantują również bezpieczeństwo dzięki szeregowi zabezpieczeń, w które wyposażone są urządzenia. Szukasz kotła gazowego? Wejdź na www.defro.pl .

Otrzymaj dofinansowanie na zakup pieca gazowego!

Na piec gazowy możesz otrzymać dofinansowanie. Wszystko za sprawą ogólnopolskiego programu Czyste Powietrze! Masz stary, nieefektywny, uciążliwy w obsłudze piec węglowy? W takim razie program skierowany jest właśnie do Ciebie! Jeśli jednak Twój dom nie ma dostępu do sieci gazowej możesz wymienić stary piec zasypowy na ekologiczny, łatwy w obsłudze kocioł na pellet.