Kredyt hipoteczny – 5 powodów dla których warto korzystać z porównywarki kredytów

kredyt hipoteczny

Szalejąca inflacja i inne zmienne nie pomagają w podjęciu decyzji o zaciagnięciu kredytu hipotecznego. Wiąże się to z wieloma zobowiązaniami, do których warto jest odpowiednio przygotować. Wiedząc, jak wygląda procedura krok po kroku, może przebiec to zdecydowanie sprawniej oraz bez zbędnych komplikacji. Dobrze jest również korzystać z porównywarek kredytów, które wspomogą nas w podjęciu tej decyzji. Poznaj 5 powodów, dla których warto je używać.

Czym jest i jak korzystać z porównywarki kredytów?

Wybór najkorzystniejszej oferty finansowej, która będzie spełniać Twoje wszystkie oczekiwania, kojarzy się z czasochłonnym i żmudnym procesem. Dzięki skorzystaniu z narzędzia internetowego, jakim jest porównywarka finansowa, można go zdecydowanie przyspieszyć, a także zwiększyć Twoją pewność co do słuszności podjętej decyzji. W sieci dostępnych jest wiele rodzajów porównywarek. Bankier SMART umożliwia Ci porównanie konkretnych kosztów, które będą wynikać z zaciągniętego zobowiązania. Jest on całkowicie darmowy, a każdy użytkownik może bezproblemowo skorzystać z niej, wchodząc na stronę internetową.

W porównywarce może znaleźć się wiele ofert kredytów hipotecznych ze wskazaniem, które z nich są najtańsze dla wybranych parametrów. Dzięki temu dowiadujesz się, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli inaczej RRSO. Można również sprawdzić, ile wynosi łączna suma odsetek i jaka jest wysokość raty w konkretnej placówce. Wszystkie oferty uszeregowane są od najtańszych, dlatego łatwo możesz odnaleźć atrakcyjne dla Ciebie ceny. Bardzo często obok samej porównywarki występują również tak zwane kalkulatory kredytów gotówkowych. Dzięki nim możesz sprawdzić, czy masz zdolność kredytową i na jak długo możesz zaciągnąć pożyczkę.

Tańszy wybór oferty kredytu hipotecznego

Jeśli dobrze poszukasz konkretnej oferty to Twoje oszczędności mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie. Z tego też powodu zwracanie uwagi na oprocentowanie jest naprawdę istotne. Jeśli nie przywiążesz uwagi do tej kwestii możesz zatem sporo stracić. Różnica nawet pół procenta to znacznie większe oszczędności w domowym budżecie niż może się to wydawać.

Dzięki porównywarce kredytów można więc poznać najbardziej atrakcyjne oferty kredytów hipotecznych w większości banków w Polsce. Korzystanie z takich narzędzi może zaoszczędzić Twój czas, a przy okazji są one wygodne i intuicyjne. Co jest równie ważne, wszystkie istotne informacje na temat pożyczek uzyskasz całkowicie bezpłatnie. Dodatkowo występują specjalne przekierowania na stronę wybranego banku. Można wtedy nawiązać kontakt z konsultantem, który przekaże dalsze szczegóły i pomoże w wypełnieniu wniosku kredytowego.

Jest to równie istotne, ponieważ taka porównywarka może wspomóc w obliczeniu, ile pieniędzy można zaciągnąć z banku na zakup domu lub mieszkania. Dzięki temu można odpowiednio wcześnie znaleźć interesującą Cię nieruchomość i przygotować wkład własny. Bez wskazania celu niemożliwe jest bowiem zaciągnięcie takiego zobowiązania. Jest ono udzielane jedynie na zakup konkretnej nieruchomości.

Przejrzysta forma sprawdzenia warunków kredytu hipotecznego

Każdemu kredytobiorcy zależy na podjęciu bezpiecznej i optymalnej dla jego sytuacji finansowej decyzji kredytowej. Również z tego względu warto sięgnąć po porównywarkę. Pokazuje ona także, jak kształtują się koszty w zależności od wybranych parametrów pożyczki. Tego typu narzędzie pokazuje między innymi całkowitą kwotę do spłaty, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, wysokość prowizji czy miesięcznej raty. Można również zażądać dokładniejszych szczegółów danej oferty.

Korzystanie z takiej pomocy może również wskazać różnice pomiędzy miesięcznymi ratami do spłaty. W niektórych miejscach może różnić się nawet do 300 zł, co w przeliczeniu na cały okres spłaty kredytu może generować dodatkowe koszty. Jest to także dobra alternatywa dla doradców klienta w wybranym banku, którzy mogą nie być w pełni obiektywni, przedstawiając Ci własną ofertę. Zanim skonsultujesz się z instytucją bankową w sprawie zaciągnięcia takiego zobowiązania, warto samodzielnie zbadać rynek finansowy.

Większy wybór ofert i poszerzanie wiedzy rynkowej

Bankowcy są zgodni co do tego, iż wybór dobrej umowy kredytowej nie powinien ograniczać się tylko do porównania ze sobą dwóch oferty. Korzystając z porównywarki nie umknie Ci żądna oferta, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza pod względem finansowym. Takie narzędzie pozwoli na zestawienie nawet do 10 propozycji na jednej strony, co z perspektywy kredytobiorcy jest bardzo użyteczne. Zgromadzenie wielu ofert w jednym miejscu pozwala zatem na przeanalizowanie każdej, konkretnej informacji.

Dzięki niemu możesz również poszerzyć swoją wiedzę rynkową. Zwykle porównywarki kredytowej prezentują nie tylko suche dane na temat ofert, lecz wyjaśniają również zawiłości ofertowe. Opisana jest również skomplikowana terminologia, stosowana w bankach. Dzięki temu będzie Ci łatwiej przyswoić te informacje w zaciszu własnego domu.

Porównywarka ofert a oszczędność czasu

Jeżeli chciałbyś samodzielnie gromadzić różne oferty kredytowe z różnych banków, a później je ze sobą zestawiać, zajęłoby Ci to zbyt wiele czasu. Każdy klient musi prześledzić konkretne podpunkty w umowach, aby uniknąć trafienia na kruczki prawne czy nieścisłości. Bardzo często wysyłane są również zapytania o pożądany kredyt lub odwiedzane są placówki osobiście. Wtedy również odbywają się rozmowy z doradcami kredytowymi na temat wyselekcjonowanych ofert.

Z tego powodu porównywarka kredytów hipotecznych jest o wiele lepszym wyborem. Możesz w dowolnej chwili z niej skorzystać, co pozwoli Ci na monitorowanie trendów. Dostępne są również opcje zapisu konkretnych ofert. Dzięki temu możliwe jest porównywanie zapisów w umowach we własnym domu. Takie podejmowanie decyzji umożliwia zanalizowanie tej decyzji na chłodno. Z bagażem wiedzy można odwiedzić wybraną przez siebie placówkę i dopytywać o szczegóły.