Malarstwo w domu – jak wybrać idealny obraz?

malarstwo

Obrazy w domu są nie tylko pięknymi ozdobami. To też doskonały sposób na nietypową dekorację, która przy okazji z czasem może nabierać na wartości. Inwestując w dzieła dobrej jakości, można mieć pewność dodatkowego zabezpieczenia kapitału. Jakie obrazy do domu warto kupować? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści niniejszego poradnika.

Malarstwo – dlaczego warto w nie inwestować?

Niewiele osób wie, że oryginalnie wykonana martwa natura potrafi kosztować majątek. Warto jednak wiedzieć, że cenne nie są jedynie obrazy znanych na całym świecie mistrzów. Równie sporym zainteresowaniem cieszą się reprodukcje obrazów, których ceny mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Doskonałą inwestycją nie są jedynie reprodukcje. Istnieje wielu współczesnych malarzy, którzy tworzą nowoczesne dzieła we własnym stylu. Tego typu obrazy mogą okazać się równie atrakcyjnym dodatkiem do wnętrza, a jednocześnie – szansą na wspaniałe ulokowanie kapitału.

Jak połączyć obrazy z innymi elementami we wnętrzu?

Kupując obrazy, warto zastanowić się nad tym, w jakim powinny być stylu. W nowoczesnych wnętrzach doskonałym wyborem będą te wykonane w stylu realistycznym. Obrazy podobne do fotografii zazwyczaj przedstawiają ludzi, krajobrazy lub martwą naturę. Realizm to ponadczasowy nurt w sztuce, który można bardzo łatwo dopasować do każdej przestrzeni.

Zwolennicy kolorystycznego szaleństwa mogą też przemyśleć zakup obrazu wykonanego w stylu pop art. Barwne motywy świetnie uzupełnią wnętrze o stonowanej kolorystyce, a jednocześnie będą wyróżniały się na tle białych lub szarych ścian.

Zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, czyli:

  • typ pomieszczenia, w którym będzie znajdował się obraz,
  • styl aranżacji pokoju,
  • rodzaj obecnego oświetlenia.

Należy też odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki efekt chce się uzyskać danym obrazem? Jeśli ma dopełniać ogólną estetykę wnętrza, warto wybrać ten, który posiada podobną kolorystykę do innych obiektów w pokoju.

W jakim stylu warto kupować obrazy?

Uniwersalny styl, który prezentuje się elegancko w każdej przestrzeni to realizm. Obrazy tego typu ukazują pięknie odwzorowaną rzeczywistość np. naturę, przestrzeń miasta lub górskie krajobrazy. Realistyczne dzieła sztuki mogą znaleźć się w salonie, sypialni, kuchni lub jadalni. Często niewielkie egzemplarze bywają też eksponowane w łazienkach.

Malarstwo w domu to doskonały sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. W związku z tym warto przemyśleć tego typu inwestycje.