Materiały do budowy tarasu, czyli deska kompozytowa.

taras

W obecnych czasach tradycyjne materiały drewniane okazują się zawodne. Wymagają ciągłej impregnacji, zwłaszcza przy oddziaływaniu takich czynników, jak wilgoć, pleśń, promieniowanie UV czy zmiany temperatur. Nic więc dziwnego, że w tego typu sytuacjach stawia się na produkty, które mimo wszystko udowodniły już swoją skuteczność i niezawodność. Mowa tutaj o łączonym kompozycie, gdzie w procesie tworzenia deski kompozytowej wykorzystuje się sporą ilość naturalnej mączki drzewnej i polichlorku winylu. Co ważne, przy jego produkcji wykorzystuje się stabilizatory nie zawierające ołowiu i rtęci. W ten sposób otrzymujemy do dyspozycji uniwersalny kompozyt, który jest w stanie bez większych problemów zastąpić tak zawodne rozwiązania. Wyższość kompozytu nad tradycyjnym materiałem drewnianym jest na tyle duża, że nie sposób tego nie zauważyć.

Materiał i odkrycie budowlane roku.

Funkcjonalna deska tarasowa kompozytowa ProDeck to z pewnością materiał, który może pochwalić się złotym laurem jako Budowlana Marka Roku w porównaniu z firmami konkurencyjnymi. Nagroda ta przyznawana jest tylko najlepszym firmom w branży od 2004 roku. Jest to o tyle istotne, że kompozyt chętnie wykorzystywany jest przez deweloperów, czyli najbardziej wymagającą branżę budowlaną. Nic więc dziwnego, że tego typu trwałość oraz skład tak mocno różni się od tradycyjnych, tańszych desek tarasowych. W takich wypadkach warto o tym pamiętać, ponieważ taka dobra mieszanka drewna z określoną ilością materiału PVC wraz z innymi dodatkami potrafi się mocno przełożyć na wytrzymałość takiego produktu. Z pewnością sam model produkcji z wykorzystaniem ekstruzji sprawia, że mamy do czynienia z jednolitym materiałem zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. To sprawia, że deska z każdej strony nabiera dodatkowej wytrzymałości, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także i atmosferyczne. Dodatkowym atutem jest fakt, że aby wciąż wyglądała dobrze, wystarczy myć ją zwykłą wodą z delikatnym środkiem czyszczącym. Dzięki temu można oszczędzić czas i w dłuższej perspektywie także pieniądze.

Pielęgnacja i produkt wysokiej jakości.

Deska jest o wiele łatwiejsza w czyszczeniu, co sprawia, że naturalna pielęgnacja materiału na co dzień nie jest potrzebna. Deski tego typu zakupimy w autoryzowanych punktach sprzedaży. Tylko wtedy mamy pewność, że kupujemy produkt wysokiej jakości. Deska kompozytowa posiada w składzie materiały niepalne, co wpływa bezpośrednio na jej trwałość. Warto więc zainteresować się takimi produktami. Nowoczesne rozwiązania systemowe pozwalają na wybudowanie tarasu, który składa się z wielu połączonych modułów. System ten składa się z desek tarasowych, legarów kompozytowych i aluminiowych, klipsów ze stali nierdzewnej oraz kilku propozycji akcesoriów wykończeniowych, takich jak listwy maskujące, listwy kątowe oraz zaślepki do desek. Wszystkie niezbędne elementy tarasu pozwalają na sprawny i efektywny montaż oraz dostosowanie ich do naszych indywidualnych potrzeb. Na pewno deska w dużym stopniu przekłada się na nasze możliwości konstrukcyjne, co również warto wykorzystać.