Miski WC wiszące – czemu warto je wybrać?

Miski WC wiszące

Wybór miski WC ma duże znaczenie dla wyglądu i funkcjonalności łazienki. Inwestorzy często sięgają po modele podwieszane. Co warto o nich wiedzieć? Jakie zalety oferują swoim użytkownikom?

Miska WC – jak wybrać? Odpowiednia konstrukcja i powłoka antybakteryjna

Sam sposób montażu miski WC to tylko jeden z wielu czynników, które koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze tego elementu. Poza tym ważne są także inne aspekty. Do kluczowych należy zaliczyć:

  • wielkość: powinna być uzależniona od naszych potrzeb oraz dostępności wolnego miejsca;
  • kształt: poza standardowymi, owalnymi miskami, w sklepach znajdziemy również modele okrągłe lub prostokątne;
  • zastosowane rozwiązania: np. powłoka antybakteryjna, znacznie poprawiająca higienę użytkowania i ułatwiająca czyszczenie;
  • jakość: jeśli zależy nam na długiej i bezproblemowej eksploatacji, warto wybierać produkty renomowanych producentów. 

Miski WC wiszące – czy sprawdzą się w tradycyjnych łazienkach?

Wiszące miski WC są znane przede wszystkim ze swojego nowoczesnego wyglądu. Wiele osób planujących remont lub aranżację łazienki zadaje sobie więc pytanie o to, czy to rozwiązanie sprawdzi się w klasycznie urządzonych wnętrzach. Jak się okazuje – tak. By taka miska dobrze prezentowała się w tradycyjnej łazience, należy jednak spełnić kilka warunków. Pierwszy i najważniejszy to dobór odpowiedniego modelu. Stylistyka miski powinna być dopasowana do pozostałych elementów wyposażenia łazienki. To zadanie na szczęście nie będzie trudne – w sklepach znajdziemy szeroki wybór misek utrzymanych w różnych stylach – bez trudu dobierzemy więc tę, która będzie dobrze wyglądać w naszym wnętrzu. 

Miska WC wisząca – jaka deska WC będzie najbardziej odpowiednia

0

Wybierając miskę do swojej łazienki, dużą uwagę należy poświęcić także doborowi odpowiedniej deski. Ze względu na komfort użytkowania najlepszym rozwiązaniem będzie deska wolnoopadająca. Dzięki specjalnemu mechanizmowi zawiasów, pod upuszczeniu, tempo padania deski jest znacznie spowolnione. Pozwala to uniknąć efektu trzaskania, co eliminuje irytujący dźwięk deski uderzającej o miskę. Skutecznie zwiększa również żywotność obu elementów, które przez ciągłe uderzanie mogą ulec zniszczeniu. To nowoczesne rozwiązanie jest łatwo dostępne – bez problemu znajdziemy je w każdym sklepie z wyposażeniem łazienek. Co ważne, tego typu deski do toalety są sprzedawane w przystępnych cenach. 

Miski podwieszane – warto je wybrać nie tylko ze względów estetycznych

Za wyborem miski podwieszanej przemawiają nie tylko względy estetyczne. Rozwiązania tego typu są cenione również – a może przede wszystkim – z uwagi na oszczędność miejsca. Dzięki temu, że zbiornik i mechanizm spłukujący ukryte są w ścianie, nie zajmują one miejsca w pomieszczeniu. Ukrycie ich pod tynkiem korzystnie wpływa też na utrzymanie czystości w łazience. Powierzchnia spłuczki jest idealnym miejscem do gromadzenia się drobnoustrojów i wilgoci. Wybierając toaletę z zestawem podtynkowym możemy w łatwy sposób uniknąć tego problemu i znacznie ułatwić sobie sprzątanie w łazience. 

Miski WC wiszące sprawdzą się w każdej łazience – sprawdź wybór

Jak widać, argumentów przemawiających za wyborem miski WC jest mnóstwo. Jeśli i was przekonały jej zalety, koniecznie zapoznajcie się z ofertą dostępną na https://greisslazienki.pl/kategoria/miski-wc-wiszace. Na stronie znajdziecie miski WC wiszące utrzymane w różnej stylistyce – bez problemu dobierzecie więc tę odpowiednią. Wszystkie miski dostępne w tym sklepie pochodzą od renomowanych producentów – np. Geberit czy GSI.