Narożnik sztruksowy – świetny sposób na kącik wypoczynkowy w salonie!

Narożnik sztruksowy

Niezależnie od tego, czy masz sporą rodzinę i lubicie spędzać razem czas, czy jednak jesteś singlem, w Twoim salonie powinien znaleźć się kącik wypoczynkowy. Odpowiednio duży narożnik jest w stanie pomieścić naprawdę duże grono osób. Kiedy będzie prezentował się nowocześnie, z pewnością zachęci do tego, aby na nim usiąść. Narożnik może występować z funkcją spania, jak i bez niej. Wygodny narożnik to kwestia względna — każdy powinien wypróbować mebel przed zakupem. Sprawdź, dlaczego to właśnie narożniki są tak popularne oraz kiedy przyda się narożnik z funkcją spania!

  1. Narożniki sztruksowe wypoczynkowe — dlaczego są tak popularne?
  2. Narożnik wypoczynkowy z funkcją spania — idealna opcja, kiedy nie masz sypialni i śpisz w pokoju gościnnym
  3. Sztruksowy narożnik — jak zaaranżować salon, aby spędzanie w nim czasu było przyjemnością?

Narożniki sztruksowe wypoczynkowe — dlaczego są tak popularne?

Jeszcze do niedawna narożniki uważane były za dość staromodne i zbyt masywne meble, jak na możliwości wielu salonów. Obecnie, kiedy całkiem zmieniły się trendy oraz kierunki projektowania, narożniki prezentują się bardzo przystępnie, są zgrabniejsze i wpisują się idealnie w nowoczesne wnętrza. Narożnik sztruksowy to mebel, który łączy w sobie najbardziej pożądane cechy ze wszystkich. Przede wszystkim zachwyca funkcjonalność oraz niepowtarzalny design. Decydując się na narożnik, można utrzymać salon w przeróżnej stylistyce. Narożniki idealnie wpisują się w pomieszczenia w stylu modern classic, jak i vintage. Narożnik sztruksowy to nie tylko domena domów jednorodzinnych czy mieszkań. Niejednokrotnie można je spotkać w hotelach czy w klimatycznych campingach. Sztruks to tkanina nieszablonowa, delikatna w dotyku.

Narożnik wypoczynkowy z funkcją spania — idealna opcja, kiedy nie masz sypialni i śpisz w pokoju gościnnym

Narożnik i funkcja spania to doskonały duet, który sprawdzi się w wielu domach i w wielu sytuacjach. Małe mieszkania mają to do siebie, że ciężko jest wygospodarować osobną część na sypialnię z łóżkiem oraz część gościnną. Nawet dwupokojowe mieszkanie bardzo często bywa za małe, a pokój musi przejść w ręce dzieci. Rodzicom zostaje więc strefa salonu, która jest jednocześnie strefą gościnną. Aby móc połączyć przyjmowanie gości ze spaniem w salonie, warto wybrać narożnik z funkcją spania. W ciągu dnia mebel jest standardowym narożnikiem z poduszkami ozdobnymi. Można na nim siedzieć i pić kawę, czytać książkę czy oglądać telewizję, a kiedy odwiedzą Cię goście — można ich godnie przyjąć. Z kolei kiedy zapada noc, wystarczy rozłożyć narożnik, pościelić prześcieradło, wyciągnąć pościel i gotowe — łóżko do spania dla jednej lub dwóch osób. 

Sztruksowy narożnik — jak zaaranżować salon, aby spędzanie w nim czasu było przyjemnością?

Narożnik sam w sobie tworzy wspaniałe warunki do integracji towarzyskiej. Jednak w wielu przypadkach wyłącznie ten mebel nie wystarczy. Warto urządzić salon tak, aby można w nim było przytulnie oraz funkcjonalnie. Samo miejsce do siedzenia to za mało. Można skorzystać ze stolika na kawę, z szafki obok narożnika, na której można położyć książkę lub świecę, a także z pufa lub  fotela, który domknie cały kącik wypoczynkowy. 

Aranżując odpowiednio przestrzeń dla siebie i najbliższych, warto pomyśleć o ich wygodzie. Jeśli jest taka możliwość, narożnik można dosunąć do ściany. W ten sposób zyskacie więcej miejsca. Narożnik z zagłówkami z kolei odciąży nieco odcinek szyjny kręgosłupa. Ciekawe produkty, które mogą wpisać się w Twój gust znajdziesz na stronie furneo.pl!