Niesamowite fototapety dla najmłodszych

Niesamowite fototapety dla najmłodszych

W życiu każdego rodzica przychodzi taki czas, kiedy dzieci zaczynają decydować w pewnych kwestiach. Nie inaczej jest w przypadku wystroju ich czterech ścian. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy bardzo często sięgają do znanych wszystkim motywów związanych z bajkami, c

Fototapety dla najmłodszych a ich parametry

Zanim przejdziemy do wyboru konkretnych modeli, na samym początku warto jest zapoznać się z kilkoma wytycznymi, którymi dobrze jest się posługiwać przy wyborze fototapety dla dziecka. Przede wszystkim istotna jest to kwestia bezpieczeństwa. Najlepiej zdecydować się na fototapety wykonane z ekologicznych materiałów. Dzieci mają tendencję do ich dotykania, dlatego warto uważać, aby fototapety nie posiadały w swoich składach metali ciężkich.

Kolejnym aspektem, który należy brać pod uwagę, jest odporność na uszkodzenia ‒ dzieci mają wiele pomysłów,na różnego typu zabawy, warto więc zadbać o to, by tapeta była odporna na uszkodzenia. Porządna fototapeta, nawet wtedy, gdy maluch uderzy w ścianę zabawką, nie rozerwie się. Dobrze jest również zadbać o zmywalną powierzchnię ‒ w przypadku pokoju dziecięcego, warto zainwestować w fototapetę o powierzchni zmywalnej, z której bez problemu można usunąć plamy i zabrudzenia.

Ponadto fototapetę o zmywalnej powierzchni można delikatnie przetrzeć wilgotną szmatką z detergentem – dzięki temu zyskamy pewność, że jest ona czysta i  nie ma na niej żadnych bakterii.

Jaki model fototapety dla najmłodszych wybrać?

Najchętniej wybierane fototapety dla najmłodszych, które dostępne są na stronie https://www.bimago.pl/fototapety/dla-dzieci.html dla małych mężczyzn to przede wszystkim samochodziki, samoloty czy motywy z bajek przygodowych. Chłopcy bardzo często zafascynowani są również policją czy strażą pożarną. Takie elementy na fototapetach również są dostępne. Można także odnaleźć takie materiały, które zafascynują każdego pasjonata archeologii. Z kolei dla fana kosmosu dobrze sprawdzi się motyw rakiet czy gwiazd.

Z kolei u dziewczynek muszą być pastelowe, połyskliwe czy słodkie jak cukierki. W życiu większości dziewczynek często ma miejsce etap fascynacji odcieniami różu, bajkami o księżniczkach, zaczarowanych krainach, jednorożcach, wróżkach i kucykach. Motywy te z powodzeniem możemy wykorzystać, jeśli nasze maluchy uwielbiają bajki. Dzięki nim dzieci będą mogły szybciej zasnąć, a dzięki temu – łatwiej zregenerować i przygotować na kolejny dzień zabaw.