Niezawodne napędy – jakie pełnią funkcje?

Niezawodne napędy

Producenci bram garażowych w większości oferują napędy dobrane do swoich produktów, jednakże można postawić także na osobny zakup. Automatyka do bramy to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zachować komfort w danym miejscu. Poszukując napędów do bram, warto mieć na uwadze funkcjonalne i nowoczesne propozycje. Znane marki cały czas poszerzają ofertę, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jak działają napędy do bram garażowych? Co warto o nich wiedzieć?

Napęd do bramy garażowej

Faktem jest, że napędy do bram garażowych pozwalają automatycznie podnosić oraz opuszczać bramę. W tym wypadku brama wyposażona jest w siłownik, który wprawia ramię w ruch. Ramiona poruszające się po szynach są napędzane z pomocą łańcucha lub paska zębatego. W dzisiejszych czasach coraz chętniej sięgamy po nowoczesne systemy w swoim otoczeniu. Brama garażowa może korzystać z solidnej automatyki, zapewniającej wygodę użytkownikom. 

Jak wybrać niezawodne napędy do bramMusimy wziąć pod uwagę najważniejsze parametry naszej bramy. Znaczenie mają:

  • konstrukcja bramy,
  • ciężar bramy,
  • wielkość itp.

Poza tym, zwróćmy uwagę na to, czy w garażu zamierzamy umieścić jedno, czy więcej aut. Najczęściej moce napędów wynoszą od 400 do 1200 N. 

Co dają szlabany parkingowe?

Z automatyką związane są także szlabany parkingoweTo doskonale znane elementy każdemu z nas, zwłaszcza gdy często korzystamy z centrów handlowych, urzędów i parkingów różnego typu. Okazuje się, że taka konstrukcja ma wiele zalet. Szlaban jest najpopularniejszym rozwiązaniem, stosowanym do blokowania wjazdów do garaży zbiorczych, na parkingi i na bramkach poboru opłat. Jakie zalety ma taka konstrukcja? Przede wszystkim można liczyć na dużą szybkość działania. Specjalna konstrukcja jest dopasowana do intensywnej pracy. W procesie produkcji stosuje się sztywne, lekkie ramiona, działające bez zarzutu przez długi czas. Oczywiście dobranie takiego szlabanu trzeba dokładnie przemyśleć. Nie ma mowy o byle jakim rozwiązaniu, które nie spełni oczekiwań użytkowników. 

Jak widać, zarówno szlabany parkingowe, jak i napędy różnego rodzaju mają szerokie grono zwolenników. Jeśli chodzi o bramę garażową, tutaj do wyboru mamy wiele propozycji. Można od razu postawić na bramę z napędem lub dokupić ten system osobno. Znani producenci bez przerwy zaskakują nas ciekawymi konstrukcjami, doskonale wpisującymi się w aktualne trendy. Napędy do bram są z pewnością sposobem na zachowanie komfortu, bezpieczeństwa i ogromnej wygody dla każdego odbiorcy.