Nowoczesny i funkcjonalny taras w Twoim ogrodzie

taras

Ogród jest miejscem spokoju i relaksu. Odpowiednio dobrane meble na taras pozwalają na długie godziny odpoczynku po pracy, a optymalnie rozplanowane alejki ułatwiają dbanie o rośliny i zapewniają komfort podczas popołudniowych przechadzek po zielonej przestrzeni. Jak jednak odnowić swój ogród tak, by taras prezentował się nowocześnie, a jednocześnie był praktyczny?

Wyznacz przestrzeń

Przede wszystkim podczas budowy tarasu musisz podjąć decyzję odnośnie tego, jak dużo miejsca jesteś w stanie mu poświęcić. Nawet na małej powierzchni możesz stworzyć funkcjonalną przestrzeń – wystarczy odrobina wyobraźni i dobrze opracowany projekt. Jeśli wybrane przez Ciebie miejsce przez większą część dnia jest w cieniu, być może zainteresują Cię cegły szklane. Zbuduj z nich jedną ze ścian tarasu i pozwól, by światło słoneczne rozchodziło się po całym tarasowym obszarze. Możesz też wykorzystać je jako ściankę działową między kuchnią i jadalnią w swoim domu!

Estetyka przede wszystkim

Duże znaczenie ma estetyka całego ogrodu, na którym stanie taras. Zacznij od porządków – jeśli na posesji jest dużo odpadów, pozbądź się ich. Umieść wszystkie suche liście i gałęzie w odpowiednich pojemnikach i zyskaj więcej wolnego terenu! Możesz go dowolnie zagospodarować. Oczko wodne, mała architektura, a może miejsce do grillowania? Zdecyduj się na postawienie przydomowego ogródka lub rabat pełnych kwiatów. Usyp wokół nich opaski – z pewnością przyda Ci się w tym celu łupek ogrodowy. Dodatek ten świetnie uzupełni przestrzenie przy drzewkach owocowych i doda każdej powierzchni elegancji.

Jeśli stawiasz na nowoczesny ogród francuski lub zwyczajnie chcesz, by ładnie się prezentował, postaw na grys ogrodowy. Drobne kamyczki nie tylko dodadzą uroku Twojemu ogrodowi, ale wprowadzą też wyjątkowy nastrój – wykorzystaj je w tworzeniu opasek wokół domu lub umieść na tarasie w donicach. Z pewnością sprawdzą się też w otoczeniu szklanych ścian!

Wygoda i komfort – stwórz miejsce do relaksu

Największy wpływ na to, jak wygląda Twój ogród, ma Twój subiektywny gust. Od Twoich preferencji zależy, jak postanowisz udekorować swoją przestrzeń. Niezależnie do tego, aranżacja zawsze powinna być funkcjonalna. Dlatego też postaw na wygodne meble tarasowe i ogrodowe – dopasuj je do siebie tak, by tworzyły spójną całość. Pamiętaj też o tym, by wszystkie stoły i krzesła były łatwe w konserwacji i czyszczeniu – zaoszczędzi Ci to sporo czasu, który przeznaczysz na inne zajęcia lub relaks. Zadbaj nie tylko o wygodne meble, ale też odpowiednie oświetlenie – dobra instalacja pozwoli Ci komfortowo spędzić czas z rodziną i znajomymi – nie czekaj i stwórz taras dopasowany do Twoich preferencji!