Plafony do salonu – nowoczesne i minimalistyczne rozwiązanie

Plafony do salonu

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w domu odgrywa oświetlenie. To właśnie dzięki lampom możemy bez przeszkód funkcjonować po zmroku. Jednak różnorodne źródła światła to także swego rodzaju ozdoba wnętrza. Dowiedz się, jak zaaranżować oświetlenie, by przyniosło jak najwięcej korzyści Twojemu domowi.

Funkcjonalne oświetlenie w salonie – jak osiągnąć pożądany efekt?

Odpowiednio oświetlony salon może przynieść domownikom mnóstwo radości. Ponieważ to najbardziej reprezentacyjne miejsce w całym domu, trzeba szczególnie zadbać, by prezentował się elegancko. Salon pełni w końcu różne funkcje. Przede wszystkim jest miejscem przeznaczonym na relaks. Ważną rolę odgrywa również w życiu rodzinnym, bowiem to właśnie w nim spędzamy najwięcej czasu z najbliższymi. Ponadto w salonie zazwyczaj przyjmujemy gości. Właśnie dlatego salon można uznać za centralny punkt domu. Aby jednak był powodem do dumy, musi być właściwie oświetlony. Świetnym pomysłem jest podzielenie go na strefy za pomocą lamp. Żyrandol będzie oczywiście znajdował się w głównej części tego pomieszczenia. Lampa stojąca może być umieszczona przy fotelu, tak by można ją było włączyć podczas wieczornego czytania ulubionej lektury. Z kolei kinkiety dobrze umieścić po obu stronach kanapy. Co ważne, każde z wymienionych źródeł światła powinno emitować je w odpowiednim natężeniu i odcieniu. Dlaczego? Ponieważ zimny odcień sprzyja pracy i nauce, zaś ciepły pozwala się zrelaksować. Inne natężenie będzie potrzebne do oglądania telewizji, a inne do pracy przy komputerze. Duże znaczenie ma również to, czy światło pada do góry czy w dół. Na szczęście producenci ułatwiają nam sprawę i tworzą lampy, w których możliwa jest regulacja padania światła lub zmiana jego koloru. Niektóre z nich można nawet obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej, co jest niezwykle wygodne i praktyczne.

Plafony do salonu – poznaj ich zalety

Ze wszystkich dostępnych rodzajów oświetlenia coraz więcej osób wybiera plafony. To doskonałe źródło światła do salonu, z uwagi na oszczędność miejsca. Lampy wiszące wydają się bardziej efektowne, ale w niektórych warunkach po prostu nie mają racji bytu. Plafony do salonu to coś dla osób ceniących sobie prostotę i minimalizm. Z tego względu często polecane są do wnętrz utrzymanych w stylu nowoczesnym. Nie przytłoczą aranżacji ani nie odwrócą uwagi od innych elementów wyposażenia, co zdarza się w przypadku żyrandola. Plafony mogą roztaczać światło pionowe lub poziome, co umożliwia dobór rozwiązania idealnie dopasowanego do danego pomieszczenia. Chociaż niektórym ten typ oświetlenia może kojarzyć się z surowymi lampami, jakie znajdują się w biurach czy urzędach, producenci oferują obecnie mnóstwo różnych wariantów.

Plafony do salonu – gdzie można je nabyć?

Plafony są bardzo praktyczne, ponieważ nie tylko doskonale się prezentują, ale również mogą rozpraszać światło z trzech lub pięciu punktów. Aby jednak znaleźć interesujący model, trzeba się sporo natrudzić. W sklepach czasami brakuje asortymentu, a dostępne opcje mogą nie do końca nam odpowiadać. Warto więc wyszukać hasło ,,plafony do salonu” w internecie. Znajdziesz tam strony takie jak ta https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/12-plafony, gdzie mnóstwo jest najróżniejszych modeli plafonów. Zadbaj o to, by komponowały się z aranżacją panującą w Twoim wnętrzu. Nie zapomnij przy tym o nowoczesnych udogodnieniach, takich jak chociażby czujnik ruchu. Wbudowany panel LED umożliwia sterowanie światłem bez wstawania z kanapy, co bez wątpienia zwiększa komfort domowników. Plafony do salonu to więc oświetlenie na miarę XXI wieku.

Dodaj komentarz