Problem z zardzewiałym dachem – jak go pomalować?

zardzewiały dach

Dach pokryty rdzą wygląda nieestetycznie a dodatkowo może być niebezpieczny dla zdrowia, ze względu na korozję, która powstaje pod wpływem wielu czynników atmosferycznych. Obecny przemysł malarski oferuje wiele skutecznych i specjalnych farb na rdzę, które za sprawą antykorozyjnej izolacji, zdecydowanie opóźniają proces powstawania rdzy, przedłużając tym samym żywotność każdego materiału. 

Malowanie zardzewiałego dachu- od czego zacząć?

Przed przystąpieniem do renowacji zardzewiałych elementów dachu, warto najpierw oczyścić powierzchnię blachy z reszty starej farby łącznie z rdzą i licznymi zabrudzeniami. Wiele dostępnych produktów na rynku to preparaty, które wymagają dokładnego wyczyszczenia malowanych miejsc oraz nałożenia warstwy podkładu. Zdecydowanie pomocna w tym przypadku okaże się uniwersalna grunto-emalia akrylowa Cynkal, która nie wymaga dokładnego oczyszczenia powierzchni. Farba z podkładem firmy Malexim to świetnie rozwiązanie w kwestii ekonomicznej, bowiem jest to idealny preparat, który wyeliminuje istotną część wydatków, przeznaczoną na mechaniczne przygotowanie nawierzchni przed malowaniem.

Skuteczne i niezawodne preparaty na zardzewiały dach

Kiedy już nasza powierzchnia została oczyszczona z pozostałej rdzy i zabrudzeń, można przystąpić do malowania pokrywy dachu. Jeżeli nie chcemy, aby korozja powstała od nowa, warto zdecydować się na preparat, który w odpowiedni sposób zabezpieczy dach przed rdzą. Skuteczny okaże się ekologiczny grunt antykorozyjny firmy Polrust, jako niezastąpiony podkład głównie przy malowaniu dachów. 

Grunt antykorozyjny Polrust polecany jest szczególnie, gdy:

  • nie ma możliwości przygotowania podłoża z przyczyn ekonomicznych i technicznych
  • chcemy zabezpieczyć dach przed rdzą na długie lata
  • zależy nam na preparacie szybko i łatwo schnącym

Polrust świetnie sprawdzi się jako praktyczny grunt antykorozyjny bez dodatkowego użycia farb ftalowych, olejnych i chlorokauczukowych. Dzięki odpowiednio dobranym właściwościom fizykochemicznym Polrust skutecznie wnika do podłoża blachy za sprawą porowatej formuły rdzy. Zawiera również podkład na podstawie mieszanki izocyjanianów utwardzonych wilgocią znajdujących się w powlekanym materiale i powietrzu. Emalia wzbogacona o dodatki regulujące właściwości technologiczno-użytkowe znakomicie wiąże się z rdzą oraz w tym przypadku z blachą, tworząc dobry podkład pod farby nawierzchniowe zaraz po wyschnięciu. 

Drugim polecanym produktem o którym była mowa powyżej jest farba z podkładem Cynkal, która tak samo dobrze poradzi sobie z problemem występującej korozji. Preparat posiada skuteczne własności antykorozyjne dzięki zmniejszeniu szybkości reakcji chemicznej. Występujące w emalii pochodne alkoholi ułatwiają wnikanie farby głównie w takie materiały jak blacha.

Oprócz tego grunto-emalia Cynkal świetnie poradzi sobie zwłaszcza kiedy:

  • zależy nam na wysokiej przyczepności powłoki na każdej nawierzchni
  • chcemy uzyskać doskonałą siłę pokrycia, w krótkim czasie 
  • chcemy uchronić dach przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych

Dzięki wyżej wymienionym dostępnym produktom na rynku malowanie zardzewiałego dachu okaże się skuteczne i dużo łatwiejsze. W ofercie klienci znajdą  bogatą paletę trwałych i żywych kolorów, a dzięki specjalnej powłoce PTFE, preparaty skutecznie zapewnią wysoką ochronę przed promieniowaniem UV oraz licznymi zabrudzeniami. Dużym ułatwieniem w produktach Cynkal Polrust jest zdecydowanie czynnik ekonomiczny, który pozwala wykluczyć kwestie materialne przeznaczone na czasochłonne przygotowanie powierzchni przed malowaniem zardzewiałego dachu. 

Fabryka farb i lakierów MALEXIM w swojej ofercie posiada specjalistyczne produkty do domu i przemysłu.