Remonty na własną rękę

Układanie płytek

Wystawy w sklepach budowlanych często kuszą nas pięknymi aranżacjami, a modne są coraz to nowe możliwości i propozycje. Remont, zarówno taki z konieczności jak i zwyczajnej chęci zmiany w mieszkaniu to zazwyczaj coś, co spędza nam sen z powiek. W internecie często napotyka się pięknie wykończone, bajkowe wnętrza inspirujące do małej rewolucji we własnych czterech ścianach.

Od czego zacząć samodzielny remont?

Coraz częściej decydujemy się na wykonywanie pewnych prac remontowych na własną rękę, ze względu chociażby na dużą ilość wiedzy dostępnej na różnych forach czy grupach tematycznych z portali społecznościowych. Dodatkowo wysokiej klasy materiały, które możemy kupić w sklepach budowlanych czy na serwisach aukcyjnych sprzyjają temu zadaniu. Malowanie ścian, czy sufitu jest zatem o wiele łatwiejsze, istnieje również wiele poradników z których można nauczyć się nawet szpachlować! Tak więc dość małym kosztem możemy zmienić swój salon na całkiem inny, ponieważ takie czynności dla większości nie stanowią już żadnego problemu.

System poziomowania płytek

Oczywiście, są takie prace przy których pomoc fachowca wydaje się być niezbędna – chociażby układanie płytek w łazience czy kuchni. Jak wiadomo, zatrudnienie osoby do remontu kosztuje, a często planując zmiany mamy zaplanowany konkretny budżet przez co nierzadko musimy rezygnować z lepszych, droższych chociażby kafelek na rzecz kosztu usługi. Czy jest to konieczne? Nie! Warto wiedzieć, że są przygotowane rozwiązania dzięki którym nawet ułożenie pięknych płytek stanie się prostsze i satysfakcjonujące dla tak naprawdę każdego. Takim właśnie rozwiązaniem jest oferowany przez firmę AKU Tools włoski system poziomowania płytek Tiramisu, o którym możesz przeczytać więcej na stronie internetowej sklepu. System ten składa się z jedynie dwóch części, które umożliwiają wygodne korzystanie – wspornika z gwintem i pokrętła.

Jak to działa?

Wspornik składa się z podstawy mieszczącej się pod płytką i przegrody z gwintem u góry wznoszącej się prostopadle do podstawy. Jako nakrętka służy gałka, która jest przydatna do poziomowania. Posiada otwór w górnej części łączącej się z trzpieniem.  Połączenie tych części umożliwia wyrównanie powierzchni podczas wkręcania. Klej wysycha, można odkręcić pokrętło i odłożyć do następnego użytkowania. Dzięki takiemu systemowi zaoszczędzimy czas, pozwoli nam to być również bardziej dokładnymi przy montażu płytek, stanowi duże ułatwienie i przy prawidłowym użytkowaniu – precyzyjność. Tak ułożone płytki będą cieszyły nasze oko przez długie lata.

System poziomowania płytek Tiramisu oferowany przez firmę AKU Tools

Dodatkowe narzędzia do układania płytek

Co ciekawe, przy zastosowaniu systemu Tiramisu nie potrzebujemy szczypiec, zaciskarki ani innych tego typu narzędzi – jest również pomocny przy układaniu płytek na łączeniu narożników. Wykonany z wysokiej jakości, wytrzymałych materiałów produkowanych we Włoszech. Dzięki wielu wariantom produktu, który wybieramy w zależności od rozmiaru kafli, okazuje się przydatny zarówno przy płytkach układanych klasycznie jak i  w karo czy na mijankę.

Dzięki takim technologiom żaden remont nie będzie straszny! Skoro takie rozwiązania są dostępne – warto z nich korzystać, oszczędzając przy tym nie tylko pieniądze ale i czas.