Sofa narożna – jak ją wybrać?

sofa narożna

Sofa narożna to rodzaj mebla, który jeszcze stosunkowo niedawno był prawdziwym hitem i mogliśmy spotkać go w prawie każdym polskim domu. Dzisiaj pod tym względem wiele się zmieniło, ale kanapy tego rodzaju ciągle cieszą się zainteresowaniem wielu osób. Powody tego są proste – przede wszystkim jest to łatwość zagospodarowania przestrzeni i efektowność takich mebli. Jak wybrać najlepszą sofę narożną?

Jak dobrać sofę narożną do naszego salonu?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, by kupowana przez nas sofa pasowała stylem do pozostałych elementów wyposażenia salonu. Popularne narożniki występują w praktycznie każdym kolorze i łatwo wybrać jest coś, co będzie wizualnie prezentować się dobrze w naszej przestrzeni. Koncentracja wyłącznie na kolorze jest jednaj często popełnianym błędem w urządzaniu wnętrz. Aby dobrać coś idealnego warto zwrócić uwagę na więcej czynników. W sklepach i salonach meblarskich znaleźć można sofy tego rodzaju wykonane według założeń różnych stylów meblarskich – zarówno takie o tradycyjnych kształtach, jak i kanapy zupełnie nowoczesne. Kupując sofę do salonu warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Nie wszystkie rodzaje materiałów do siebie pasują, a więc dobrze jest dobrać taki, który najlepiej dopasuje się do charakteru pozostałych mebli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sofy?

Oprócz kolorów i wyglądu materiału, z którego wykonana jest sofa, warto zwrócić uwagę również na inne kwestie. Współczesne meble dzielą się na łatwe i trudne w utrzymaniu. Jeżeli kupujemy mebel, który planujemy faktycznie używać, to warto postawić na taki, który wykonany jest z materiału, o który łatwo zadbać. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach w salonie nieraz pijemy kawę, czy jemy, co sprawia, że nietrudno o zabrudzenie. Najbardziej praktyczne są odporne materiały, które nie zniszczą się przy próbie wywabienia plam i zabrudzeń. Ogromne znaczenie ma również kwestia alergii. W dzisiejszych czasach dotykają one coraz większej ilości ludzi, dlatego najlepiej postawić na model wykonany w całości z materiałów hipoalergicznych. W praktyce są to najczęściej wysokiej jakości materiały syntetyczne.

Sofa rozkładana, czy nie – co warto wybrać?

Na rynku znaleźć można zarówno sofy rozkładane, jak i takie, które nie mają takiej możliwości. Wydaje się, że kanapa rozkładana zdecydowanie lepiej spełnia swoją funkcję. Nawet jeżeli sytuacje, w których dodatkowe łóżko może być nam potrzebne, w zasadzie nam się nie zdarzają, to i tak dobrze jest mieć coś na wszelki wypadek. Takie awaryjne miejsce do spania przyda się w razie wizyty krewnych, czy znajomych, ale też może być świetnym miejscem do wypoczynku w ciągu dnia. Warto o tym pamiętać zwłaszcza dlatego, że w większości wypadków rozkładane kanapy niewiele różnią się po złożeniu, od modeli nierozkładanych, a ceny obu tych rozwiązań są w zasadzie bardzo podobne. Kupując rozkładaną sofę warto upewnić się, że jako łóżko sprawdza się ona dobrze i jest wyposażona w wygodny materac. Dobrze jest zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę, ponieważ na rynku znaleźć można wiele rozkładanych modeli, które jednak średnio nadają się do spania.