Świece sojowe – ekologiczna alternatywa dla popularnej parafiny

Świece sojowe

Świece zapachowe to bardzo chętnie wykorzystywana dekoracja świąteczna. Korzystamy z nich jednak nie tylko w święta. Tworzą one piękny klimat, bosko pachną, pomagają się zrelaksować. Dzisiaj coraz częściej szukamy alternatywy dla świec parafinowych. Ciekawym rozwiązanie są świece sojowe z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych.

Świece sojowe kontra świece parafinowe

Świeczki zapachowe w okresie jesienno-zimowym cieszą się ogromną popularnością. Coraz więcej z nas korzysta z nich także w pozostałych miesiącach roku. Niestety coraz więcej wiemy o potencjalnej szkodliwości świec parafinowych, które produkowane są przecież z pochodnej ekstrakcji ropy. Podczas ich spalania wydzielają się niebezpieczne dla zdrowia człowieka i zwierząt substancje. Alergicy bardzo źle mogą znosić ten dym, podobnie osoby, które mają tendencję do migreny i bólów głowy. Ponadto rozgrzana parafina potrafi zniszczyć meble, trudno się ją usuwa. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się więc naturalne świece. Wśród nich obserwować można rosnącą popularność świec sojowych, które są ekologiczne, nie wydzielają niebezpiecznych substancji, a korzystać z nich bezpieczne mogą także alergicy. 

Wosk sojowy — zdrowa alternatywa

 Najlepsze świece zapachowe łączą w sobie piękny ogień i zapach bez towarzyszącego spalaniu dymu i niebezpiecznych oparów. Do takich produktów zaliczamy świece sojowe, które produkowane są z wosku pochodzącego z ziaren soi. To produkt w pełni ekologiczny, a jego siłę wzmacniają jeszcze ekstrakty z olejków eterycznych. Świece z wosku parafinowego są tańsze także z tego względu, że za ich zapach odpowiadają chemiczne substancje i aromaty. Dobre świeczki sojowe bazują na naturalnych olejkach eterycznych (lawendowym, rozmarynowym, cytrynowym, kadzidłowym i wielu innych). To sprawia, że świece z wosku sojowego można wykorzystywać również do aromaterapii.

Naturalne świece sojowe — piękny zapach i estetyczny wygląd

Wosk sojowy topi nie wolniej, świeczki są więc bardziej wydajne. Bawełniane knoty nie dymią. Świeca sojowe nie uwalnia rakotwórczych substancji, nie powoduje bólu głowy. Jest także bezpieczna, ponieważ wosk sojowy ma niższą temperaturę spalania od parafiny. Rozlany na blacie łatwo można usunąć bez obawy o zniszczenie mebla. O wosku sojowym dzisiaj mówi się coraz więcej ze wszystkich tych powodów. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że uzupełnienie ich olejkami eterycznymi sprawia, że świece mogą także pomagać w efektywnym wypoczynku, towarzyszyć medytacji. Możesz jednak postawić także na bardziej orzeźwiający i pobudzający zapach.