Sztuczne kwiaty na ścianie – sposób na oryginalną dekorację wnętrz

Sztuczne kwiaty na ścianie

Rośliny to niezastąpiona dekoracja wnętrz. Dzięki nim można ożywić wystrój każdego pomieszczenia i wnieść do niego powiew natury. Niestety, uprawa wielu popularnych kwitnących roślin doniczkowych nastręcza sporych trudności. By cieszyć się domem pełnym kwiatów, nie trzeba jednak poświęcać wielu godzin na skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Sztuczne kwiaty mogą być równie efektowną ozdobą domowych pomieszczeń. Sprawdź, jak wykorzystać kwiaty sztuczne na ścianę jako dekorację wnętrza.

Zalety sztucznych roślin do domu

Utrzymanie roślin doniczkowych w dobrej kondycji to nie lada sztuka. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się sztuczne kwiaty. W przeciwieństwie do żywych praktycznie nie wymagają pielęgnacji. Sprawdzają się więc wszędzie tam, gdzie rośliny doniczkowe szybko więdną i tracą swoje walory. Można ozdobić nimi kuchnię, łazienkę i pomieszczenia, do których nie docierają promienie słoneczne.

Tworzywo sztuczne na kwiaty jest wytrzymałe i uniwersalne. Dzięki temu możliwe jest jego wykorzystanie w różnorodnych kompozycjach – zarówno wiszących, stojących, jak i naściennych.

Dużą zaletą kwiatów sztucznych jest ich wysoka estetyka. Prezentują się wspaniale przez długie lata – nie musisz obawiać się, że ich liście zwiędną, a kwiaty opadną. Sztuczne rośliny to również świetne rozwiązanie dla alergików, rodzin z dziećmi czy zwierzętami domowymi. Takie dekoracje są bezpieczne dla wszystkich mieszkańców.

Jak wykorzystać sztuczne kwiaty na ścianie?

Chcesz urozmaicić wystrój swojego salonu lub wprowadzić do sypialni więcej koloru? Puste ściany wydają Ci się zbyt smutne i nudne? Postaw na oryginalną dekorację z kwiatów sztucznych na ścianę. Na ścianie możesz umieścić zarówno kwiatowe panele, jak i pojedyncze kwiaty czy sztuczne kwiaty w formie girlandy. Tego typu dekoracje sprawdzą się jako akcent kolorystyczny i element ocieplający wystrój pomieszczenia. Kwiaty sztuczne na ścianę z powodzeniem zastąpią też obrazy i zawieszki. Sztuczne kwiaty można z łatwością dopasować do stylu każdego mieszkania – dobrze prezentują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Średnica kwiatu może zostać łatwo dobrana do wolnej powierzchni na ścianie lub rodzaju kompozycji.

Cena kwiatów z tworzywa sztucznego

Sztuczne kwiaty na aukcjach dostępne są często w bardzo atrakcyjnych cenach. Niewielkie kwiatowe panele z tworzywa sztucznego można nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Panel imitujący bukszpan nabędziemy już w cenie 34.99zł, natomiast za girlandę z kwiatów wiśni kupimy za 24.99zł. Taka cena dotyczy jednej sztuki panelu lub kompletu zwisów (Glicynie pakowane są po 12szt). Ostateczny koszt uzależniony jest więc od wielkości kwiatowej dekoracji i naszej wizji.