Trawa z rolki – szybki trawnik

trawa z rolki

Marzyłeś zawsze o pięknym, zielonym trawniku, ale nie miałeś czasu ani ochoty na jego pielęgnację? Dystrybutor sztucznej trawy znalazł na to sposób – trawa z rolki to szansa na „szybki trawnik”!

Rodzaje sztucznej trawy z rolki

Sztuczny trawnik złożony jest z wielu włókien, które tworzy się zazwyczaj z polipropylenu oraz polietylenu. Są one zamocowane na elastycznym, perforowanym podkładzie – w celu umożliwienia przepuszczalności. Całość można jeszcze zabezpieczyć lateksem. Na rynku dostępne są dwa rodzaje sztucznej trawy z rolki:

 • Włókna fibrylowane – trawa ma postać ponacinanej i kręconej taśmy do kilku centymetrów szerokości
 • Włókna monofilowe – pojedyncze pasemka w postaci splotu, gdzie każde ma od kilku do kilkunastu włókien

Oferta dystrybutora sztucznej trawy

Naturalny trawnik może mieć różne odcienie w zależności od nasłonecznienia czy rodzaju gleby, jednak kupując trawnik z rolki od dystrybutora sztucznej trawy, masz szansę wybrać rodzaj trawy według swoich preferencji! Jakie rodzaje sztucznej trawy Epufloor znajdziemy na trawa-krajobrazowa.pl?

 • Trawa z rolki Soft 20mm – jak sama nazwa wskazuje, to trawa wyjątkowo miękka, w szczególności dedykowana placom zabaw dla dzieci, aby zamortyzować ewentualne upadki.
 • Trawa z rolki Camp 35mm – to model wyjątkowo gęsty, wzmocniony podszyciem z elastycznego lateksu. Różne odcienie zieleni doskonale odzwierciedlają naturalny kolor trawy. Idealnie sprawdzi się w ogródkach oraz na balkonach!
 • Trawa z rolki Velvet 30mm – velvet, czyli aksamitnie miękka sztuczna trawa to wysoka jakość i trwałość na długie lata. Możesz cieszyć się jej zielenią i miękkością pod stopami nawet poza sezonem letnim!
 • Trawa z rolki Forest 45mm – nowość w sezonie 2020, produkt z linii premium. Soczysta zieleń, naturalny wygląd i gęstość, która oddaje klimat leśnego runa. Zrelaksuj się na sztucznej trawie od dystrybutora, która zapewni Ci doznania spaceru po leśnej łące!

Zalety trawy z rolki – jaka jest jej przewaga nad naturalnym trawnikiem?

 • Brak konieczności pielęgnacji – koszenie, podlewanie, wyrywanie chwastów, nawożenie – nie musisz nic robić! Wystarczy usiąść na leżaku i cieszyć się zielenią wokół siebie.
 • Walory estetyczne – wiecznie soczysta zieleń, wyglądająca zawsze pięknie i efektownie to marzenie każdego!
 • Układanie sztucznej trawy – proces układania sztucznej trawy jest prosty i szybki, docinasz trawę z rolki do swoich potrzeb i nie potrzebujesz pomocy specjalistów!
 • Rośnie tam, gdzie nie rośnie naturalny trawnik – Twoja gleba jest niewystarczająco żyzna, aby uzyskać ładny trawnik? Przez duże zacienienie trawa jest bladozielona? To czas pomyśleć o trawie z rolki od dystrybutora sztucznej trawy!
 • Niskie koszty – płacisz tylko przy zakupie, a dalsza użytkowanie nie wymaga dodatkowych kosztów!
 • Designerski pomysł – chcesz wyróżnić się ciekawym pomysłem we wnętrzach? Wykorzystaj trawę z rolki na siłowni, w hotelu czy na dachu!

Układanie sztucznej trawy

Nie bez powodu trawę z rolki można nazwać „szybkim trawnikiem” – montaż sztucznej trawy to pestka! Należy zacząć od przygotowania podłoża – musi być oczyszczone i wyrównane, warto dodać agrotkaninę zapobiegającą wyrastaniu chwastów. W układaniu sztucznej trawy należy zadbać, aby włókna były skierowane w jednym kierunku. Do przycinania możemy wykorzystać nóż do tapet lub nożyczki. Trzeba zadbać o dokładne dopasowanie miejsc łączeń, aby nie pozostawić szczelin – używamy taśmy łączeniowej. Na koniec, aby utrzymać włókna w pozycji pionowej i dociążyć całość, warto nasypać trochę piasku. Wyczesujemy też wszystko szczotką o twardym włosiu.