Zalety izolowanych dachów tarasowych

taras

Izolowane dachy tarasowe są dostępne w wielu wzorach. Możesz dostosować swoje unikalne projekty za pomocą szerokiej gamy kolorów i opcji wykończenia. Dachy faliste i żebrowane są możliwe w wersji izolowanej. Oba style poprawią wygląd i dodadzą urody istniejącemu domowi. Izolowany dach patio ma gładką powierzchnię, a zewnętrzna powierzchnia będzie bardzo czysta. Jest umieszczony na końcu pokrycia dachowego. 

Powierzchnię i wzór izolowanego dachu patio można zmienić w celu zamocowania świateł, wentylatorów i innych powiązanych elementów. Do zainstalowania izolowanego dachu patio wymaga mniejszego wsparcia. W przybliżeniu potrzebuje silnej belki nośnej o długości 1,2 metra, dzięki czemu uzyskasz dużo wolnego miejsca na patio, które można wykorzystać na inne rzeczy, takie jak umieszczenie mebli. Jeśli wielkość patio jest duża, możesz nawet prowadzić małe rodzinne imprezy i przyjęcia. 

Niektóre z izolowanych dachów patio mają ukryte kanały na wewnętrznej powierzchni, które w razie potrzeby można wykorzystać do prac związanych z okablowaniem i podłączeniem kabli. Na powierzchni izolowanego dachu patio będzie warstwa ochronna. Ta warstwa chroni dach przed różnymi zewnętrznymi uszkodzeniami, takimi jak pogoda i kurz, a także wydłuża żywotność izolowanego dachu patio. Izolowane dachy tarasowe są wykonane z wodoodpornego materiału, który jest odporny na wodę, ponieważ może powodować uszkodzenia. Większość izolowanych dachów tarasowych jest wykonana z trzech różnych warstw. 

Pierwszą lub wewnętrzną warstwą będzie blacha dachowa wykonana z bardzo wytrzymałego materiału. Druga warstwa lub środkowa warstwa będzie arkuszem izolacyjnym. Arkusze izolacyjne wykonane są z polistyrenu. Trzecia lub zewnętrzna warstwa to folia ochronna dachu. Ta warstwa ochronna będzie gładka i poprawi ogólny wygląd patio. Izolacyjny dach patio jest dostępny w wielu kształtach, rozmiarach i grubościach. Możesz wybrać odpowiedni rozmiar, który pasuje do Twojego projektu i wielkości patio. 

Zaletą zastosowania izolowanych dachów na patio:

  • Izolowany dach może kontrolować temperaturę lub klimat patio zgodnie z potrzebami. Dachy izolacyjne utrzymają ciepło w okolicy w miesiącach zimowych i chłodne w miesiącach letnich.
  • Izolowany dach czasami działa jako materiał dźwiękoszczelny. Zmniejsza intensywność hałasów zewnętrznych, takich jak deszcz, wiatr i burze.
  • Zamiast zwykłych belek stosuje się mocne belki do montażu izolowanego dachu na patio. Używając silnych belek można zmniejszyć liczbę belek, dzięki czemu powstanie duża przestrzeń na patio.
  • Zarówno dach, jak i belki można dostosować w oparciu o unikalny wzór patio. Izolowane dachy są wstępnie mierzone i przycinane do wymaganej wielkości.
  • Izolowane dachy mogą być stosowane do projektowania typów patio.
  • Koszt izolowanych dachów tarasowych i mocnych belek jest przystępny.
  • Izolowane dachy tarasowe bardzo nie wymagają konserwacji, a także są łatwe do czyszczenia.