Aromaterapia, czyli dom pełen zapachów

aromaterapia

Zmysł węchu pozwala nam na odczuwanie różnorodnych zapachów. Uwielbiamy otulać się przyjemnymi, świeżymi kompozycjami. Kupujemy płyny do płukania, odświeżacze powietrza – wszystko po to by czuć wyjątkowe aromaty. Jednak najskuteczniejszą metodą, którą możemy sobie zafundować jest aromaterapia. Ogromny wybór olejków, w połączeniu z ich wszechstronnym działaniem, to balsam dla ciała i duszy. Przyjrzyjmy się im z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Czym jest aromaterapia? 

Aromaterapia to praktyka sięgającą tysiąca lat. Egipcjanie już w 3000 roku p.n.e. produkowali perfumy czy balsamowali zwłoki. To pokazuje, że dobroczynne właściwości aromaterapii znane były ludziom od zarania dziejów. Wyciągi ziołowe, owoce, korzenne czy inne, podczas wdychania docierają do naszego mózgu i oddziałują na nasz organizm w różnorodny sposób, w zależności od zastosowanych olejków. Aromaterapia potocznie nazywana jest leczeniem przez zapach. Jest to bardzo trafne określenie, ponieważ stosując odpowiedni rodzaj zapachu, potrafimy usposkoić nerwy, pobudzić się do kreatywnego myślenia czy zlikwidować ból głowy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Stosowanie aromaterapii

Dzisiejszy rozwój i rozkwit aromaterapii pozwala na stosowanie jej według własnych potrzeb. Do najpopularniejszych należą:

– zapachowa kąpiel,

– aromatyzowanie pomieszczeń,

– masaże,

– inhalację,

– aplikacja kilku kropel na pościel lub użycie kominka aromatycznego,

– bezpośrednia aplikacja kilku kropel olejku o zapachu lawendy, mięty czy melisy na nadgarstek.

Jak widać wachlarz zastosować jest szeroki. Warto spróbować każdego z nich, i przekonać się, który jest dla nas najbardziej odpowiedni.

Zapachy olejków

Sklep Aromatly.pl oferuje szeroki wybór olejków eterycznych, opartych w 100% na składnikach naturalnego pochodzenia, bez używania syntetycznych substancji zapachowych. Oferowane olejki Aromatly to produkty najwyższej jakości, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Co więcej, mają działanie przeciwdrobnoustrojowe oraz bakteriobójcze.

Owocowe rozpieszczanie zmysłów

Olejki cytrynowe czy pomarańczowe, to wyjątkowe rozpieszczanie ciała i ducha. Dzięki ich zastosowaniu, możesz ufundować sobie sporą dawkę orzeźwienia i przenieść się wyobraźnią do sadów pełnych owoców.

Ziołowe rozluźnienie

Olejek miętowy, tymiankowy, goździkowy czy sosnowy to produkty, które ukoją myśli, rozluźnią ciało i wyciszą nerwy po ciężkim dniu pełnym wrażeń. Ich drogocenne działania docenia ogromna liczba użytkowników

Olejki dostępne na https://aromatly.pl to oryginalne produkty z szeroką gamą właściwości leczniczych, o czym możesz przekonać się osobiście już dziś.