Charakterystyka nowoczesnych mebli ogrodowych

ławka betonowa

W aranżacji nowoczesnego ogrodu nie ma miejsca na przypadek. Dobór roślinności, sposób ukształtowania terenu i funkcjonalny podział przestrzeni, wreszcie rodzaj małej architektury – wszystko musi być zaplanowane tak, by dokładnie odpowiadać potrzebom użytkowników. Przestrzeń wokół domu ma być prywatną oazą właścicieli, dlatego zapewniając wygodę, jednocześnie powinna być piękna.

Meble ogrodowe w stylu nowoczesnym

Trendy w aranżacji ogrodów zwykle idą w parze z aktualną modą w architekturze i wystroju wnętrz. Cechą charakterystyczną stylu nowoczesnego jest minimalizm i dążenie do uzyskania możliwie najbardziej komfortowych aranżacji. Dobór środków, a więc również materiałów, jest przy tym dowolny. Każdy nowy sezon przynosi nowego zwycięzcę w kategorii surowców. W minionym roku największym zainteresowaniem cieszyły się meble z drewna i technorattanu. Prognozy na nadchodzący sezon wskazują na beton i aluminium – materiały znacznie trwalsze i łatwiejsze w pielęgnacji.

Przygotowując propozycje mebli ogrodowych dla naszych klientów, zawsze najpierw staramy się dokładnie poznać ich preferencje i upodobania estetyczne. Kolejna ważna kwestia dotyczy miejsca ustawienia mebli. Na zadaszone tarasy, patia możemy polecić zestawy wypoczynkowe z tapicerowanymi siedziskami i poduszkami. Jeśli przestrzeń relaksu ma powstać na nieosłoniętej przestrzeni, a właściciele ogrodu nie chcą troszczyć się zanadto o pielęgnację wyposażenia, zachęcamy do wyboru mniej wrażliwych sprzętów i materiałów – opowiada ekspert z NewGardenShop.pl.

Betonowe meble ogrodowe

Solidne, stabilne i bezpieczne w użytkowaniu, łatwe w pielęgnacji i wyjątkowo trwałe, odporne na uderzenia, wodę, mróz i promieniowanie słoneczne – jak widać nie bez powodu właśnie z betonu powstają meble oraz inne elementy małej architektury do ogólnodostępnych parków. W zaciszu prywatnych posesji nie trzeba obawiać się aktów wandalizmu i rozmaitych uszkodzeń mechanicznych, jednak chcąc stworzyć przestrzeń wypoczynkową na lata, warto wziąć pod uwagę beton architektoniczny.

W pierwszej dekadzie XXI wieku beton skazano na banicję. Materiał kojarzył się głównie z brzydkimi blokami z wielkiej płyty, wszechobecną kostką Bauma, przywodził więc na myśl trudne czasy niedostatku. Kolejne lata przyniosły niespodziewany zwrot w modzie, a beton nie tylko wrócił do łask, ale zaczął podbijać nowe, nieznane mu dotąd obszary. Obecnie z betonu wykonuje się nie tylko elementy wystawione na największe obciążenia, ale także dekoracje wnętrz, a nawet lampy. Nie może więc dziwić, że znalazł swoje miejsce również w nowoczesnych ogrodach.

Betonowe meble ogrodowe swoją formą nie muszą przypominać tradycyjnych ławeczek parkowych. Wprost przeciwnie, producenci wyposażenia ogrodowego w stałej ofercie posiadają ławki i stoliki w prostych, nowoczesnych formach, które wizualnie niczym nie odbiegają od sprzętów przeznaczonych do stylowych salonów. Dużą zaletą betonu jest możliwość uzyskania różnych efektów kolorystycznych: od bieli przez różne odcienie szarości po czerń. Meble z betonu architektonicznego doskonale komponują się z innymi elementami w tego materiału, np. z donicami, stopniami schodów i ścieżkami.

Dodaj komentarz