Co charakteryzuje folie fundamentowe?

remont

Izolacja fundamentów, jest to wytrzymała na wilgotność membrana, która wykorzystywana jest zarówno na ściany fundamentów, jak również na konstrukcje puodziemnów. Obecnie do izolacji fundamentów wykorzystywane są specjalistyczne folie fundamentowe. Folie te głównie zrobione są z polietyleny o wysokiej gęstości, dzięki czemu wyróżnia je niezwykła wytrzymałość na zniszczenia mechaniczne, jak i na działanie grzybów, bakterii, czy też korzeni. Izolacja powinna być zrobiona zgodnie z zasadami sztuki budowlanej. Jeżeli wykorzystane zostaną odpowiednie materiały, to folie będą w stanie skutecznie zabezpieczyć budynek przed naporem wody oraz wilgoci, co zapewni jego bezpieczeństwo konstrukcyjne.

Czym są folie fundamentowe?

Folie fundamentowe są wykorzystywane jako element hydroizolacji podczas budowania danego budynku. Funkcje te mają za zadanie ochronić budynek przed napływem wody oraz wilgoci. Folie te nie gniją, są odporne na bakterie, gdyby, jak i na działanie gryzoni. Nie można nie wspomnieć o tym, że folie te nie ulegają procesowi biodegradacji, a do tego są wytrzymałe na przerastanie korzeni drew oraz innych roślin. Folie te są w stanie dobrze spełniać swoje funkcje nawet przez 100 lat.

Izolacja pozioma

Pozioma izolacja fundamentów jest wykorzystywana między ławami fundamentów a ścianami, jak również między ścianami parteru a fundamentami. Warto wiedzieć, że tego typu izolacja zabezpiecza mury przed przeciąganiem wody. Przekładki zrobione z materiału izolacyjnego stanowią warstwę poślizgową, dzięki której ława i ściana nie tworzą jednorodnego elementu konstrukcyjnego. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania pęknięć, do których dochodzi podczas osiadania budynku. Żeby zrobić tego typu izolacje, niezbędne nam będą grube folie fundamentowe poziome.

Izolacja pionowa

Izolacja pionowa pokrywa całkowitą powierzchnię ścian od strony gruntu, jak również bardzo często od wewnętrznej strony danego budynku. Jeżeli ją zrobiony, to wówczas mury będą ochronione zarówno przed wilgocią, jak również przed wodą z gruntu. Hydroizolację układa się bezpośrednio na ścianie fundamentowej, która ponadto musi być osłoniona odpowiednim materiałem termoizolacyjnym. Można ponadto użyć materiały izolacyjne wówczas, kiedy ściany będą już ocieplone. W takim wypadku warto wykorzystać folie fundamentowe, które zabezpieczają hydroizolację podczas zasypywania wykopów zimą. Ten typu folia nazywana jest kubełkową, gdyż jest tłoczona kubełkami, które mają za zadanie chronić połowę bitumiczną przed różnymi uszkodzeniami.