Kontenery do selektywnej zbiórki odpadów

odpady

O znaczeniu i konieczności selektywnej zbiórki odpadów świadczą liczne fakty i liczby. Podczas gdy w Europie zdecydowana większość odpadów trafia do sortowania i recyklingu, także w Polsce z roku na rok ten trend przybiera na sile. Od wielu lat obowiązuje odpowiednia ustawa i coraz więcej mieszkańców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest to procedura. Oczywiście nie można sobie wyobrazić recyklingu i wywozu śmieci bez wyposażenia takiego jak kontenery na śmieci w Warszawie.

Selektywna zbiórka odpadów w domu

Selektywna zbiórka odpadów zaczyna się w domu – i jest szczególnie ważna dla środowiska. Istnieją również względy finansowe, ponieważ możliwe jest dostarczenie dużej ilości odpadów domowych do punktu zbiórki w celu recyklingu i otrzymanie za to zapłaty. Obecnie na rynku dostępne są kontenery do segregacji odpadów komunalnych w ogromnej różnorodności. Są one kompaktowe, ergonomiczne i łatwe w użyciu. Istnieją dwa główne rodzaje tych pojemników:

Pojedyncze kontenery

Pojedynczy kontener jest wyposażony w jeden pojemnikiem, który może mieć różne kształty (okrągły, kwadratowy, itp.). W niektórych przypadkach można zamontować w kontenerze specjalne “okienko” – wtedy kontener podzieli się na dwie oddzielne części. Jeśli jest to trudne lub niemożliwe, będziesz potrzebował dwóch lub trzech takich pojemników do oddzielnej zbiórki odpadów w domu.

Wielosekcyjne kontenery

Wielosekcyjne kontenery mogą posiadać od 2 do 4 sekcji dla różnych rodzajów odpadów. Różnią się także konstrukcją – mogą to być pojedyncze pojemniki ze wspólną pokrywą i przegrodami w środku lub połączone liniami pojemniki z oddzielnymi otworami na różne rodzaje odpadów.

Nadają się do selektywnej zbiórki odpadów w mieszkaniu lub prywatnej rezydencji. Selektywnie zebrane odpady trafiają na plac kontenerowy w budynku mieszkalnym lub do najbliższego punktu zbiórki surowców wtórnych.

Selektywna zbiórka odpadów w firmie

Odpady biurowe są bardzo zróżnicowane. Papier, karton i tworzywa sztuczne stanowią jego główną część. Kluczową zasadą, której najlepiej przestrzegać w tym przypadku, jest to, że oddzielny kontener do biura powinien być kompaktowy, funkcjonalny. Oznacza to również, że istnieją pewne wymagania dotyczące konstrukcji kontenera. Nowoczesne modele tych pojemników na odpady biurowe mają nowoczesny i elegancki wygląd. W firmie produkującej duże ilości odpadów warto mieć co najmniej dwa pojemniki, jeden na surowce wtórne i jeden na odpady zmieszane (plastik, odpady spożywcze, itp.), aby uniknąć zanieczyszczenia surowców wtórnych.

Kontener na odpady można zamówić przez stronę internetową Citygruz – wywóz odpadów Warszawa.