Czym cechuje się węgiel wysokiej jakości?

węgiel

Za jakość węgla odpowiada jego pochodzenie oraz granulacja. Obecnie jednym z bardziej wartościowych produktów jest ekogroszek, który nadaje się do kotłów węglowych nowej generacji. Drobny węgiel został specjalnie oczyszczony, co pozwala obniżyć emisję substancji szkodliwych. Węgiel dobrej jakości ma również inne cechy, które odpowiadają za jego wydajność. Wybierając sprawdzonych dostawców, takich jak Weigielsztygar, otrzymuje się opał najwyższej klasy.

Czym kierować się przy wyborze węgla?

W węglu najważniejsza jest jego kaloryczność. Im jest ona wyższa, tym mniej węgla trzeba zużyć, aby ogrzać daną powierzchnię. Wysokoenergetyczny węgiel jest zwykle nieco droższy, ale finalnie otrzymuje się z niego więcej energii. Wegielsztygar oferuje ekogroszek o wysokiej kaloryczności, jednak warto też zwrócić uwagę na inne parametry opału. Duże znaczenie ma wilgotność węgla. Powinna być ona niska, ponieważ węgiel wilgotny źle się spala. Klienci często wybierają ekogroszek w workach. To nie tylko sposób na ochronę opału przed wilgocią, ale również metoda na łatwe transportowanie oraz przechowywanie węgla. Na stronie Weigielsztygar dostępny jest ekogroszek workowany — w 25-kilogramowych opakowaniach.

Ekogroszek — czym się charakteryzuje?

Ekogroszek o drobnej granulacji, oferowany przez markę węgla Sztygar, jest wybierany przez właścicieli pieców z podajnikami. Odpowiedni rozmiar zapewnia wydajne spalanie. Wysokiej klasy węgiel charakteryzuje się niską zawartością siarki, co minimalizuje zanieczyszczenie powietrza. Węgiel powinien mieć również niską zawartość popiołu. Ten parametr odpowiada za dobre spalanie, a przez to mniejsze ilości popiołu, które powstają podczas spalania. Węgiel Sztygar pochodzi z polskich kopalni, posiada wszystkie niezbędne atesty oraz certyfikaty, które potwierdzają jego parametry.

Dlaczego wybór węgla dobrej jakości jest ważny?

Weigielsztygar to wybór ekonomiczny, ale też ekologiczny. Niska zawartość siarki oraz wysoka kaloryczność węgla pozwalają chronić środowisko i powietrze w otoczeniu. Duże znaczenie ma także piec, w którym paliwa są spalane. Nowoczesne piece posiadają technologie, które pozwalają wydajnie wykorzystać całą energię, która powstaje podczas spalania ekogroszku. Nie ma niepotrzebnych strat ciepła, które zdarzały się w piecach starszej generacji. Wybierając węgiel Sztygar, ma się pewność, że zawartość siarki oraz wilgotność opału są na deklarowanym przez producenta poziomie. Węgiel jest poddawany licznym testom i posiada potrzebne atesty, które otrzymuje również klient.