Rolety zewnętrzne antywłamaniowe — zwiększone bezpieczeństwo domu

dom

Kupując swój pierwszy dom lub już się w nim mieszka, każdy zastanawia się jak go zabezpieczyć przed ewentualną kradzieżą. Czy drzwi antywłamaniowe będą wystarczające czy lepiej dołożyć dodatkowe zabezpieczenia. Takie zabezpieczenia służą nie tylko bezpieczeństwo majątku, ale i ich mieszkańcom.

Bezpieczeństwo, komfort i oszczędność

Wiele nowych budynków posiada już rolety antywłamaniowe Ruda Śląska, stały się standardowym wyposażeniem. Jednak co zrobić kiedy dom już jest postawiony i nie ma jeszcze rolet zewnętrznych? Rosnąca świadomość sprawiła, ze producenci wypuszczają coraz to więcej rozwiązań szybkich w montażu i nierujnujących domowego budżetu. Dużym atutem z zamontowania rolety zewnętrznej jest jej gwarancja poczucia bezpieczeństwa. Wzbogacone i odpowiednio zbudowane prowadnice oraz pancerz z grubszego materiału zdecydowanie utrudniają sforsowanie okna włamywaczowi.

Skuteczność bezpieczeństwa, na co zwrócić uwagę

W szerokiej gamie ofert można wyróżnić kilka różnic w skali skuteczności RC i w zależności od potrzeb należy je poznać i dostosować. Atesty skuteczności antywłamaniowej wydaje Instytut Mechaniki Precyzyjnej, przed kupnem warto sprawdzić, czy produkt taki posiada. Skala skuteczności to najważniejszy współczynnik, którym należy się kierować przy wyborze rolet zewnętrznych. Rolety o skuteczności:

  • RC1 potrafią uchronić dom przed próbą wtargnięcia, włamania z użyciem prostych narzędzi lub siły fizycznej.
  • Rolety RC2 zabezpieczą przed nieprzygotowaną próbą włamania a włamywacz nie jest doświadczony

Te dwie klasy rolet zrobią sporo hałasu przy próbie wtargnięcia, skutecznie mogą zaalarmować mieszkańców o incydencie. Są to najniższe klasy rolet więc cena też jest niska.

  • Rolety RC3 zabezpieczą dom przed włamaniem przy użyciu łomu stalowego, śrubokrętu, młotku i wiertarki
  • Rolety RC4 skutecznie udaremnią próby doświadczonego włamywacza z użyciem wyspecjalizowanych narzędzi
  • Rolety RC5 zabezpieczą przed złodziejem o dużym doświadczeniu, któremu niestraszne użycie wiertarek, pil i innych narzędzi
  • Rolety RC6 najwyższa klasa skuteczności bezpieczeństwa rolet, skutecznie uchronią nawet przed „profesjonalnym” złodziejem i jego mocnymi narzędziami.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Skoro już poznano klasy skuteczności, przyszedł czas na wybór. Trzeba pamiętać, ze to kosztowny, ale jednorazowy wydatek, dlatego najlepiej wybrać takie, które będą służyć latami:

  • Ręczne
  • Elektryczne
  • Podtynkowe
  • Żaluzje fasadowe