Ergonomiczny fotel biurowy na chory kręgosłup

fotel biurowy

Kilkugodzinna praca przy biurku, przed ekranem komputera, stać się może ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa. Fotel biurowy musi stanowić odpowiednie podparcie. Wybór odpowiedniej konstrukcji powinien zostać podyktowany warunkami pracy, jak również dopasowaniem do konkretnych wymagań.

Dobry fotel biurowy na chory kręgosłup

Nie jest wielką filozofią kupić wygodne krzesło biurowe. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że nie może to być pierwszy lepszy produkt, ponieważ może on wpłynąć na pogorszenie kondycji pleców.

Decydując się na fotel biurowy na chory kręgosłup należy pod uwagę wziąć takie czynniki jak:

  • dobra stabilność,
  • wygodne mechanizmy regulacji, dzięki czemu będzie można dopasować go m.in. do swojego wzrostu,
  • siedzisko powinno “wymuszać” przyjęcie naturalnej pozycji siedzącej.

Obrotowe, ergonomiczne fotele biurowe

Pod pojęciem “wygodny fotel biurowy” każdy może rozumieć coś innego. Ważne jest jednak dopasowanie fotela do swoich indywidualnych potrzeb.

Na pewno trzeba uwzględnić regulację wysokości oparcia. Jest ona bardzo ważna, ale trzeba także uwzględnić takie czynniki jak kąt nachylenia oparcia, regulację głębokości siedziska oraz ustawienie podłokietników w odpowiedniej pozycji.

Fotel ergonomiczny na kołach gwarantuje wysoką mobilność. Należy jednak zwrócić uwagę na wykonanie kółek, aby te nie uszkodziły podłogi od ciągłego przesuwania. Krzesło ergonomiczne powinno mieć również “ciche” kółka, aby nie doprowadzać do wzajemnej irytacji współpracowników.

Fotel biurowy wygodny dla kręgosłupa to ten, który ma odpowiedni udźwig. Należy zawsze sprawdzić ten parametr, aby wiedzieć z jaką wagą może mieć on do czynienia. Nie tylko chodzi o stabilność, ale także żywotność. Aby po kilku miesiącach nie okazało się, że fotel biurowy jest do wymiany.

Fotele ergonomiczne z dobrych materiałów

Ergonomiczny fotel dla osób z chorobami kręgosłupa powinien zostać wykonany z solidnych materiałów. Chodzi tutaj o jego wytrzymałość, jak również odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Jedna z najczęściej sugerowanych propozycji to fotel, który wykonany jest ze skóry – naturalnej lub ekologicznej. To jeden z takich materiałów, który zapewnia długą żywotność. Skóra nie traci koloru, a do tego jest w stanie poradzić sobie z mikrouszkodzeniami.

Ważne jest również to, jak został wykonany stelaż fotela biurowego. Najlepiej w tej kwestii spisuje się stal, która zostaje wzmocniona w taki sposób, aby była ona w stanie poradzić sobie nawet z dużym poziomem zawilgocenia. Stal to taki materiał, który wykazuje się dużą wytrzymałością mechaniczną.

Każda osoba powinna bacznie zwracać uwagę, z czego został wykonany fotel biurowy.