Gdzie sprawdzają się metalowe meble?

szafki metalowe

Metalowe meble były kiedyś kojarzone tylko z przestrzeniami typowo fabrycznymi, a także z placówkami medycznymi. Łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji metalowe regały to częsty widok w szpitalach i przychodniach. Jednak od pewnego czasu metalowe meble stały się bardzo popularnym elementem wystroju wnętrz w szkołach, biurach, bibliotekach, a nawet w prywatnych domach. Dlaczego? Przyjrzyjmy się dokładnie ich zaletom!

Przede wszystkim metalowe meble to meble na lata – są bardzo trwałe i odporne na nacisk. Oznacza to, że możemy w nich przechowywać nawet bardzo ciężkie przedmioty. Od mnóstwa książek i segregatorów z dokumentami, po ciężkie maszyny przemysłowe. Jak już wcześniej wspominaliśmy, są też bardzo łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne nie tylko w placówkach medycznych.

Przyjęło się, że metalowe meble są nudne i w jednym kolorze. Oczywiście to nieprawda – dzięki malowaniu proszkowemu można je pomalować na praktycznie każdy kolor, co sprawi, że świetnie sprawdzą się np. w szkołach czy przedszkolach, gdzie słoneczne, radosne kolory są niewątpliwą zaletą. Pomalowana proszkowo kolorowa powłoka metalowych mebli jest trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Metalowe meble są wielofunkcyjne. Sprawdzą się w przeróżnych wnętrzach – w biurach, sekretariatach czy szkolnych szatniach. Większość można spokojnie wykorzystać także na zewnątrz – należy się tylko upewnić, czy zostały zabezpieczone przed korozją.

Doskonale wpasują się w bardzo modny dziś styl industrialny. Metalowe, czarne lub srebrne meble doskonale wyglądają w sąsiedztwie surowej, czerwonej cegły, starego drewna i mnóstwa roślin. Dzięki temu są również wykorzystywane w prywatnych wnętrzach. Wielu architektów wnętrz promuje niestandardowe rozwiązania, używając np. surowych, fabrycznych regałów albo szafek na kluczyk wykorzystywanych w szatniach, właśnie w projektach industrialnych mieszkań. Nam te pomysły bardzo się podobają!

Artykuł opracowany przez firmę F.H.U. Supellex – polskiego producenta mebli.